Úvod > bydlení > Novinky ve světě nábytkových dvířek

Novinky ve světě nábytkových dvířek

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: Trachea.cz
Novinky ve světě nábytkových dvířek

Pokud existuje něco, co dovede změnit váš interiér k nepoznání, tak jsou to nábytková dvířka, s nimiž vaše bydlení získá zbrusu novou okouzlující tvář. Věděli jste navíc, že v současnosti můžete mít dvířka zcela bez úchytek nebo taková, která kombinují na své ploše hned několik dekorů? Inspirujte se novinkami ze světa nábytkových dvířek, které by vám neměly uniknout. 

 

 

 

Zbavte dvířka rušivých úchytek!
 
Současným trendem v nábytkovém designu jsou hladké plochy bez jakýchkoli rušivých prvků. Obzvláště oblíbená jsou nábytková dvířka s matnými i lesklými dekory, která nejsou narušována žádnými úchytkami. Jak ale při otevírání zajistit, aby na dvířkách bez úchytek neustále neulpívaly otisky prstů?
 
„Řešením mohou být například dvířka s tzv. záporným úhlem. Ten je tvořen zkosenou hranou dvířek pod úhlem 30 stupňů, díky které vzniká prostor pro pohodlné a bezpečné uchopení a pohybování dvířky, který dovede zcela nahradit úchytku,“ říká pan Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení Trachea, a.s., největšího českého výrobce nábytkových dvířek a dekorativních panelů, a doplňuje: „Záporného úhlu je dosaženo pomocí technologie postformingu, kdy je podkladová dřevotřísková deska zařezána pod úhlem a následně je povrchová akrylátová vrstva ohnuta a přetažena přes tuto hranu, až k zadní straně.“

 

 

 

Tato bezúchytková varianta T.acrylicu je vyráběna v nejoblíbenějším dekoru bílý lesk. Dále je T.acrylic dostupný v mnoha barvách a dekorech jak v matné, tak lesklé variantě, přitom patří mezi povrchovými úpravami nábytkových dvířek k těm nejkvalitnějším. „Bez problémů odolá vlhkosti v koupelně i teplu z kuchyňských spotřebičů. Neohrozí jej ani působení slunečních paprsků, které u některých jiných povrchů dokáže způsobit změnu barev,“ říká Martin Dusík.
 
Pokud by přeci jen došlo při neopatrné manipulaci například k poškrábání dvířek s lesklým povrchem, lze poškození velmi snadno a rychle opravit. „Akrylátový materiál má sílu 1,4 mm, takže způsobený kaz lze snadno opravit s pomocí tzv. opravné sady,“ vysvětluje Martin Dusík.
 
Kombinujte dekory na nábytkových dvířkách!
 
S pomocí kombinace různých barev a dekorů můžete ve svém interiéru dosáhnout nevídaných efektů. Věděli jste ale, že můžete různé dekory kombinovat i v rámci samotného nábytkového dvířka? Takové možnosti totiž nabízejí skládaná dvířka T.segment.

 

 

 

Dvířka T.Segment jsou nabízena v třídílné nebo pětidílné variantě a umožňují spojit více dekorů přesně podle vašeho vkusu a fantazie. Pokud máte rádi spíše přirozený vzhled, můžete zvolit kombinaci různých dřevinných dekorů, které dokonale imitují skutečné přírodní dřevo včetně barvy a plastické kresby dřevních vláken.
 
Kombinovat ale můžete například i atraktivní odstíny unibarev a součástí dvířek může být dokonce i sklo“ sděluje pan Martin Dusík a doplňuje: „Pětidílná varianta skládaných dvířek vytváří efekt rámu a výplně a působí dojmem masivního dřeva. Od masivu se však odlišuje svojí cenovou dostupností a především vyšší mechanickou odolností, za kterou stojí kvalitní technologie olepení PUR. Díky této technologii dvířka bez problémů odolají vysokým teplotám i vlhkosti.“
 
Jak rozpoznat kvalitní dvířka?
 
Jestliže vám dělá problém se zorientovat v nepřeberném množství nábytkových dvířek na trhu, tak naštěstí existuje několik způsobů, jak kvalitní dvířka rozpoznat. „Každému výrobci vadí nekvalitní napodobeniny jeho výrobků. Proto při výběru dvířek TRACHEA hledejte hologram, který je vždy umístěn na zadní straně dvířek a s jehož pomocí kvalitní dvířka poznáte,“ říká pan Martin Dusík.

 

 

 

Zajímejte také o to, jak dlouho výrobce nábytkových dvířek působí na trhu. U výrobce, který má za sebou doložitelnou historii, budete mít větší jistotu, že s ním budete moci i po letech řešit například reklamace nebo rozšiřování nábytkové sestavy.reklama