Úvod > bydlení > Moderně na venkově

Moderně na venkově

Rubrika: Koupelna    Vyšlo:
Publikováno v titulu Domov | Ročník 2006 Číslo 2
Autor:    archiv firem
Moderně na venkově

Venkovský styl zažívá svoji renesanci. Jeho moderní pojetí ale přichází s dekory, strukturami, barvami a designy, které jsou prosté a zdrženlivé.
Pokud se ještě před několika lety vyznačoval rustikálními, hravě romantickými prvky ve výrazných přírodních barvách a působivými povrchovými strukturami, dnes ubral na výraznosti a vyhlíží decentněji. Vyznačuje se čistými, spíše jednoduchými tvary, zdrženlivým designem a jemnými barvami.

V DUCHU PŘÍRODY
Moderní domácnost ve stylu nového venkova je zkrátka nenazdobená, ale útulná. Osloví ty, kteří touží po klidu, čistotě a harmonii s přírodou, ale zároveň mají v oblibě moderní design. I tady platí, že nábytek ve venkovském stylu ve spojení se stejně ztvárněnou sanitární keramikou by měl tvořit jednolitý celek a ladit s prostorem. Vyberte nejlépe dřevěný nábytek nebo jeho imitaci, skvěle působí i barevně natřený. Doplňte ho dalšími prvky ze dřeva, jako rámem zrcadla nebo rámovou konstrukcí pod vanu.
Někdo možná namítne, že dřevo se do vlhkých prostor nehodí, ale dražší kvalitní výrobky respektují konstrukční zásady a technologie povrchových úprav, aby se k základnímu materiálu nedostala voda a skříňka unesla i umyvadlo vážící několik desítek kilogramů.
Z barev se hodí hlavně přírodní harmonické, jako krémová, béžová, šedá, červená, žlutá, hnědá, modrá nebo cotto. Jednobarevnému pojetí koupelny se raději vyhněte, tóny je dobré alespoň částečně kombinovat.

ŠETŘETE S DEKORACEMI
Co musí být rozhodně stylové, je obklad a dlažba. Pro zařízení v decentně rustikálním venkovském stylu jsou i nadále žádané dlažby, které napodobují přírodní kámen. Třeba travertin s nerovnými hranami, který propůjčí koupelně dokonale přirozený vzhled.
Nový odlehčený venkovský styl rozhodně uspokojí tvůrčí duše. V obložení stěn a podlah můžete použít nejrůznější formáty, dekory a příslušenství (sokly, schodové hrany a rohy). Jen si musíte dát pozor, aby vzniklo nekomplikované moderní ztvárnění. Motivy pak mohou přecházet do chodby, obývacího pokoje nebo třeba do kuchyně.
Rozhodně to ale neznamená, že opominete dekorativní prvky v obkladech zdí. Ty v takové koupelně určitě nesmějí chybět. Vyberte bordury, dekory, listely a bombata (reliéfní listely) s moderními florálními motivy, stylizovanými květinami na klasický venkovský způsob, ale i s proužky nebo jinými geometrickými aplikacemi. Ve větších koupelnách krásně vyniknou také velkoplošné geometrické dekory na podlaze. Pruhy budou působit moderněji, kosočtverce a čtverce dodají prostoru historický nádech.

 
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama