Úvod > bydlení > Kouzlo starých časů

Kouzlo starých časů

Rubrika: V kuchyni…    Vyšlo:
Autor:    Foto: Trachea.cz
Kouzlo starých časů

Rustikální design, přirozeně opotřebovaný vzhled i nádech venkova a starých časů… povrchy, které toto vše spojují v jedno, jsou dnes vyhledávány stále častěji a nábytková dvířka zpracovaná technikou patinace jsou toho jasným důkazem!
 
Z nového staré

Přírodní materiály stárnou různou rychlostí a v průběhu let se jejich vzhled postupně mění. Jak ale dosáhnout co nejvěrnější imitace přírodních materiálů s přiznáním opotřebení i všech nedokonalostí u foliovaných dvířek? Odpovědí je právě technika patinace!
 
Zpracování nábytkových dvířek pomocí metody patinace nám umožňuje otevřít dveře do minulosti a dosáhnout realistického opotřebovaného vzhledu dvířek, jejichž podobu tak přeneseme klidně i o několik desítek let zpátky,“ uvádí pan Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení Trachea, a.s., největšího českého výrobce nábytkových dvířek.


foliovaná nábytková dvířka s dodatečnou povrchovou úpravou Patina Provence, foto zdroj Trachea

 

 

V dílně mistra patináře
 
A co vlastně stojí za vznikem realistické imitace opotřebení nábytkových dvířek? Zlaté české ručičky!
 
Nábytková dvířka jsou v první fázi opatřena základní podkladovou folií a následně jsou dokonale očištěna a odmaštěna. Poté je na dvířka nanesena barva,“ popisuje pan Martin Dusík a pokračuje: „Výběr základní podkladové folie i nanášené barvy se přitom odvíjí podle toho, o jaký typ patinace má zákazník zájem. Například u patinace typu Provence tvoří podklad vždy folie v dekoru modřín latté, na kterou míchá pět barevných odstínů.“ Nejdůležitější částí celého procesu patinace, vytvářející dojem opotřebení, je pak ruční stírání nanesené barvy, po kterém následuje poslední fáze výroby v podobě nanesení vrstvy povrchového laku. „Právě podíl ruční práce má výrazný vliv na konečný vzhled dvířek, a díky ručnímu zpracování se tak nestane, že by byla vyrobena dvě identická dvířka - stejně tak jako nenajdeme dvě osoby se shodným otiskem prstu,“ vysvětluje pan Martin Dusík.


foliovaná nábytková dvířka s dodatečnou povrchovou úpravou Patina Provence, foto zdroj Trachea

 

 

 

A právě v tom tkví krása patinace -  dovede přesně a přirozeně napodobit stárnutí přírodních materiálů.
 
Pokud i vy chcete jít proti proudu všem trendům minimalismu a ultra lesku v interiéru a naopak byste rádi svůj domov jako mávnutím kouzelného proutku vrátili do starých časů, věnujte pozornost nábytkovým dvířkům zpracovaným technikou patinace.


detail foliovaných nábytkových dvířek s dodatečnou povrchovou úpravou Patina Provence, foto zdroj Trachea

 

 

 

Více informací na www.trachea.cz
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama