Úvod > bydlení > Provence i Skandinávie ve vašem interiéru!

Provence i Skandinávie ve vašem interiéru!

Rubrika: Auto - moto    Vyšlo:
Autor:    Foto: Trachea.cz
Provence i Skandinávie ve vašem interiéru!

Milujete slunce a nekonečné lány levandulových polí francouzské Provence, nebo dáváte raději přednost tajemnému kouzlu skandinávských hvozdů? S nábytkovými dvířky opatřenými patinací Provence a Scandia si nyní můžete obojího užívat i u vás doma.

foliovaná nábytková dvířka opatřená povrchovou úpravou patinace Provence
foliovaná nábytková dvířka opatřená povrchovou úpravou patinace Provence

 

 

Pro dosažení přirozeně opotřebovaného vzhledu, který je tak typický pro nábytek středomořských stavení i elegantní severský design, již nemusíte čekat dlouhé roky či dokonce desetiletí. Unikátní technologie patinace totiž dovede šedavý nádech dřeva, který vzniká dlouholetým užíváním a působením vnějších vlivů, zcela věrně napodobit i u dvířek s folií na povrchu.
 
„Zpracování nábytkových dvířek pomocí metody patinace nám umožňuje doslova otevřít dveře do minulosti, takže ve výsledku vůbec nepoznáte, že se nejedná o skutečné, přirozeně opotřebované dřevo, ale o foliovaná dvířka,“ uvádí Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení Trachea, a.s., největšího českého výrobce nábytkových dvířek.

foliovaná nábytková dvířka opatřená povrchovou úpravou patinace Scandia
foliovaná nábytková dvířka opatřená povrchovou úpravou patinace Scandia

 

 

S každým kusem získáte originál!
 
A jak vlastně patinovaná dvířka vznikají? Jejich nezaměnitelná podoba je výsledkem jedinečného spojení moderních technologických postupů a staré dobré a poctivé ruční práce. „Nábytková dvířka jsou v první fázi opatřena základní podkladovou folií a následně jsou dokonale očištěna a odmaštěna. Poté se na povrch nanese speciálně namíchaná barva.
 
"Například u patinace Provence je výběr z odstínů zelená, fialová, cappuccino, hnědá či šedá,“ vysvětluje pan Dusík a pokračuje: „Nejdůležitější částí celého procesu patinace, vytvářející dojem opotřebení, je pak ruční stírání nanesené barvy, po kterém následuje poslední fáze výroby v podobě nanesení vrstvy povrchového laku.“ Právě precizní ruční práce dovede přesně a přirozeně napodobit stárnutí přírodních materiálů a dělá z každého dvířka jedinečný kus a nenapodobitelný originál.
 
Tak vneste i vy do svého interiéru svěží středomořský nádech či zemitost severského designu. Díky dvířkům opatřeným dodatečnou povrchovou úpravou patinace to nebylo nikdy jednodušší! 

detail rohu foliovaných nábytkových dvířek v úpravě patina Provence
detail rohu foliovaných nábytkových dvířek v úpravě patina Provence

 

 

Více na www.trachea.cz
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama