Úvod > bydlení > Zařizujete ložnici ve stylu Provence? Vyberte si vhodnou šatní skříň

Zařizujete ložnici ve stylu Provence? Vyberte si vhodnou šatní skříň

Rubrika: Inspirace v zahradě    Vyšlo:
Autor:    Foto: Nábytek For Living
Zařizujete ložnici ve stylu Provence? Vyberte si vhodnou šatní skříň

V interiérech je stále velmi oblíbený styl francouzského venkova. Styl Provence je romantický a uklidňující a pro zařízení ložnice velmi vhodný. Většinou se zaměřujeme jen na doplňky a fialovou výmalbu, ale pravý nádech starobylé Provence dodají ložnici větší nepřehlédnutelné kusy nábytku jako postel a zejména šatní skříň.
 
Pro Provence styl je charakteristická bílá, krémová a šedá barva doplněná pastelovými odstíny fialové, žluté, světle zelené či světle modré. Vhodnou volbou bude bílá šatní skříň, která ložnici provzdušní. Hodí se tak i do menších ložnic.

Bydlení ve stylu Provence

 

 

Ačkoliv bílou barvu máme s Provence stylem spojenou nejvíce, typická jsou i tmavá dřeva. Charakteristickým dřevem pro nábytek je bělená borovice, olše nebo naopak tmavý dub.
 
Jestli si nejste jistí bílou barvou na tak velké ploše, jakou bílé šatní skříně poskytují, pak sáhněte po přírodním dubu a zvolte jen bílé a barevné doplňky.
 
Nezapomeňte na charakteristický design venkovského nábytku – lesklé hladké plochy se nehodí. Příliš vhodné nejsou ani praktické šatní skříně s posuvnými dveřmi. Kouzlo starého nábytku s posuvnými dveřmi nevykouzlíme. Raději zůstaňme u šatních skříní s klasickým otvíráním.
 
Venkovský styl zdůrazní i správné úchytky – doporučujeme použít zdobné kovové, které přímo odkazují k Provence stylu. Bílé šatní skříně mohou být ozvláštněné patinou či lamelovými dveřmi. 

 

 

Ani šatní skříň se zrcadlem není pro provensálský styl typická. Ovšem na jihofrancouzský styl nemusíte rezignovat, ani když zrcadlo na skříň umístit potřebujete. Dají se pořídit i šatní skříně se zrcadly s designem ve venkovském stylu.

šatní skříně Provence

 

 

Dalším typickým prvkem jsou zdobná kovová tepání a doplňky. Velmi neotřelou a svěží kombinací jsou šatní skříně zabudované v ozdobném kovaném rámu.

Ložnice ve stylu Provence

 

 

Šatní skříně jsou nepřehlédnutelné a na vytvoření pravé provensálské atmosféry se podílí velkou měrou, věnujte jejich výběru dostatek času.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama