Úvod > bydlení > Na návštěvě v kovovém bytě

Na návštěvě v kovovém bytě

Rubrika: Na návštěvě    Vyšlo:
Publikováno v titulu Domov | Ročník 2006 Číslo 2
Autor:    Balton
Na návštěvě v kovovém bytě

Je praktický, lehký, chladně elegantní. Kovový nábytek, který pro své vlastnosti zejména v interiérech mladých lidí nachází stále větší uplatnění. Projděte se s námi po kovovém bytě...

Kov, ať už hliník, chrom nebo nerez, už dávno není jen záležitostí vybavení kuchyní, kde má přirozeně stále ještě největší zastoupení a uplatnění - v podobě spotřebičů, doplňků nebo celých ploch, které dokážou z domácí kuchyně vytvořit chladnou techno-laboratoř nebo čistě funkční a jednoduchou hotelovou kuchyni. Kov už má své velmi výrazné místo i v jiných částech bytu - v koupelně, obývacím pokoji, ložnici, nemluvě o pracovnách, úložných prostorách nebo garážích. A není zdaleka jen čistě praktický, na přelomu 2. a 3. tisíciletí je i s ohledem na design známkou moderního bydlení.

DOBŘE SE KOMBINUJE
Jednou z nejpříjemnějších vlastností kovového nábytku je skutečnost, že se dobře kombinuje s nejrůznějšími (i přírodními) materiály, stejně jako s celou škálou barev interiéru či doplňků. Kovová sestava se hodí jak na keramickou dlažbu, tak na exkluzivní dřevěnou podlahu, jak mezi bílé stěny, tak mezi barevné, jak ke keramickému obkladu například koupelny, tak k barevné dřevotřískové pracovní desce v kuchyni... Ani v jednom případě nepůsobí jako nahodile zvolený kus, ale jako systémový prvek, vyhovující modernímu prostoru z hlediska konstrukčního i estetického. Má také tu vlastnost, že vtiskne interiéru dojem útulnos-ti a čistoty, prostor nezatěžuje, naopak osvěžuje a ponechává mu vzdušnost. Chladná a blýskavá barva kovů nejlépe působí na větších plochách, jakými jsou pracovní desky kuchyňské linky, čela šuplíků nebo dokonce celokovový nábytek, který má (zejména v leštěném provedení) schopnost celý prostor nádherně rozzářit.

NEJEN REGÁLY
Přestože kovový nábytek má zatím asi největší uplatnění v kancelářských prostorách, v nejrůznějších dílnách a skladech, v oblasti bytového interiéru také pokročil velmi daleko. Už to dávno nejsou jen úchytky, háčky, rámečky, nohy skříněk, koše, věšáky nebo jednotlivé police. Kovové nebo v kombinaci s kovem mohou být i stoly a stolky, židle, křesla, šatní skříně, kuchyňské, koupelnové nebo předsíňové skříňky (otevřené i zavřené) nebo celé nábytkové sestavy - knihovny, hifi sestavy... Regálové systémy a sestavy nejrůznějších rozměrů, ať do výšky či do šířky, mají i v domácnosti (nejen v komerčních prostorách) velké uplatnění. Zkrátka, na co si moderní interiér jen vzpomene. Pokud se jedná o doplňky z hliníku, najdou uplatnění všude tam, kde má vyniknout jednoduchost, čistota, případně hygieničnost.

SNADNO A PRAKTICKY
Nepřehlédnutelnou předností kovového nábytku je snadná montáž - především nejrůznější systémy polic zvládne dát dohromady jistě i průměrně zručný člověk. Kovový nábytek, tedy spíše ten hliníkový, se také poměrně snadno udržuje, v porovnání s jinými materiály je kov obecně i více odolný proti poškození. Je také lehký a navíc - ve srovnání například s dřevěným nábytkem bývá často cenově dostupnější. V okamžiku, kdy policový systém nahradí část kuchyňské linky s úložnými prostory nebo nábytkovou sestavu v obývacím pokoji, je to z hlediska výdajů jistě patrné. Záleží ovšem na tom, kterého výrobce či dodavatele si zvolíte.
Kovový nábytek je trendem moderního bydlení v mnoha směrech. Není nutné podlehnout mu za každou cenu, „kovový byt" od A do Z je skutečně spíše záležitostí mladé generace. Stačí ale jen šikovně využít dobré vlastnost kovu a docílit tak malé či velké změny v okoukaných, funkčně nebo vzhledově nevyhovujících prostorách.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama