Úvod > bydlení > Druhy a typy tapet

Druhy a typy tapet

Rubrika: Jak na barvy v interiéru    Vyšlo:
Autor:    Foto: Zdroj Favi.cz
Druhy a typy tapet

V současné době je na trhu obrovské množství značek tapet. Můžete vybírat tapety s dekorem podle různých stylů od glamour až po provensálský styl, dále tapety napodobující přírodní materiály, jako například dřevěné obložení, tapety z fotografií, komiksové motivy, jednoduché grafické motivy.
 
Při výběru dekoru tapet pozorně sledujte, z jakého materiálu jsou vyrobené. Liší se v aplikaci, životnosti i v místě možného použití. Nejdůležitější je na začátku si uvědomit, do jaké místnosti tapetu vybíráme a naše finanční možnosti.

tapety
Zdroj: Favi.cz

 

 

Papírové tapety jsou jakýmsi základem mezi tapetami. Jejich nízká životnost jde ruku v ruce s nízkou cenou (100 – 300 Kč / 10m roli), která nám dovolí častější výměnu a širší kreativní využití.  Papírové tapety nejsou vhodné do vlhkého prostředí.
 
Avšak je možné je natírat omyvatelnou barvou. Díky této povrchové úpravě a dodání omyvatelnosti tapeta vydrží dokonce mnohem déle než obyčejná výmalba a její údržba může být opravdu snadná.
 
Při lepení mějte na paměti, že tapeta po natření lepidlem může mírně změnit svůj rozměr.

Tapety
Zdroj: Favi.cz

 

 

 

Vinylové tapety jsou univerzálnější oproti papírovým. Jejich složení nám dovolí s nimi pracovat ve všech místnostech bytu. Nejsou tolik náročné na podklad, jejich aplikace je jednodušší. Jsou vhodné i do vlhkých prostor.
 
Díky svým fóliím na povrchu a jejich lesku bude váš interiér vypadat při každém světle jinak. Tento efekt vám při umělém večerním osvětlení vykouzlí naprosto odlišnou atmosféru, než kterou znáte ve svém bytě při denním světle.
 
Jejich výhodou je omyvatelnost a částečná pružnost.

Tapety
Zdroj: Favi.cz

 

 

Vliesové tapety jsou velmi kvalitní univerzální tapety, které můžeme s klidným svědomím použít i ve vlhkém prostředí. Jejich použití je velmi snadné, velkou výhodou je možnost použít tapetu i několikrát opakovaně.
 
Omyvatelné tapety najdou své využití po celém bytě, zejména pak v místech, kde přijdou do přímého kontaktu s vodou nebo vlhkostí jako takovou.


Zdroj: Favi.cz

 

 

Textilní tapety jsou synonymem pro přepych. Jsou ekologické povahy, což je v dnešní době velké plus. Jejich velkou výhodou je jejich schopnost tepelné izolace stěn a udržet tak teplo v interiéru.
 
Textilní omítka je jakousi variantou textilní tapety. Díky stejnému materiálu má také stejné vlastnosti a nehodí se proto do každého prostoru. Aplikuje se v podobě hmoty podobně jako omítka. Má specifický vzhled, který může být při použití v sytých barvách velmi výrazný.
 
Přetíratelné tapety jsou výbornou volbou pro netradiční ozvláštnění ploch stěn i stropů. Díky jejich reliéfu dosáhnete kouzelných výsledků. Mají vliesový základ, proto se s nimi pracuje stejně a mají také stejné vlastnosti.
 
Sklovláknité tapety jsou budoucností v tapetách. Mají výborné mechanické vlastnosti a jejich použití je velmi snadné a univerzální. Stejně jako přetíratelné tapety jsou vyráběné v množství vzorů a v bílé barvě, čímž je poskytnut prostor pro naši konečnou barevnou úpravu.


Zdroj: Favi.cz

 

 

Rauhfaser (pilinové) tapety jsou složené z dřevěných vláken a pilin, jejichž tvar a poměr určuje strukturu povrchu tapety. Vzhledově dokáží příjemně nahradit štukovou omítku. Skládají se z vrstev papíru a dřeva, proto jejich použití není vhodné do vlhka.
 
Jejich povrchová finální úprava se ponechává na nás a na naší volbě barvy, stejně jako je tomu u předešlých tapet.


Zdroj: Favi.cz

 

 

Velký výběr luxusních tapet naleznete například na největším vyhledávači nábytku Favi.cz. Každý si zde přijde na své.

Tapety
Zdroj: Favi.cz

 

Tapety
Zdroj: Favi.cz

Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama