Úvod > bydlení > Nejžádanější turistické destinace pro rok 2018 a jak je přenést do interiéru

Nejžádanější turistické destinace pro rok 2018 a jak je přenést do interiéru

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: Westwing
Nejžádanější turistické destinace pro rok 2018 a jak je přenést do interiéru

Milujete objevovat nová místa, ale dovolená je ještě v nedohlednu? Představujeme průvodce po nejžádanějších turistických destinacích pro rok 2018.
 
Stylistky z Westwig radí, jak v několika prostých krocích vyčarovat atmosféru malebného Chile, mystického Bali, pěkného Japonska či barvami hýřícího Španělska. Slibujeme, že se budete cítit jako opravdoví cestovatelé... aniž byste opustili svůj domov.
 

Chile 
 
Podle žebříčku Lonely Planet se Chile v roce 2018 dostalo na vrchol seznamu vysněných turistických destinací. V této mimořádně rozmanité krajině můžeme objevit kromě turisticky rozvinutého města Santiago také divokou oblast Patagonie, která byla kdysi obývána Indiány. Dnes, stále tajemná a neobjevená, vzbuzuje nadšení mezi jejími návštěvníky.
 
Sníte o chilském atmosféře ve svém domu? Vsaďte na eklektismus! Styl inspirovaný Chile je neobvyklou kombinací energického boho s tradičním řemeslem. Nesmí zde proto chybět dekorace ze přírodního dřeva, kožené elementy a třásně. Nejlepší je kombinovat tyto prvky s nábytkem v jasných barvách – béžové a šedé. Díky tomu interiér získá lehký a prázdninový charakter.
 
A co s textiliemi? Vybírejte etnické motivy. To právě ony kralují mezi nejmódnějším aranžmá této sezóny. 
 

Bali
 
Nazývané ostrovem šťastných, láká Bali dech beroucí krajinou a fascinující kulturou. Hlavním náboženstvím tohoto ostrova je hinduismus. Balijci věří, že zemi obývají nadpřirozené bytosti a podle tradice přináší těmto bohům místní obyvatelstvo několikrát denně dary.
 
Jak přenést unikátní atmosféru indonéského ostrova do svého domu? Inspirujte se tamními obřady a pravidelně hýčkejte svůj domov doplňky nejrůznějších druhů. Využívejte květiny, ovoce i aromatická kadidla.
 
Tradiční ostrovní rituály se neobejdou bez bohatého zdobení. Ani ve Vašem domě by tak neměl chybět lesk zlata a stříbra – ve formě rámů zrcadel, váz, luceren či figurek Buddhy. Tyto doplňky nejlépe vyniknou s ratanovým nábytkem a společně s čajovou soupravou pak navodí magickou atmosféru Bali.
 

Japonsko – Wabi sabi
 
Japonsko, nazývané též „Země vycházejícího slunce”, je jedním z nejkrásnějších míst na světě, a to díky neobvyklému spojení dalekého východu s neustále kultivovanou tradicí.
 
Ve starých čtvrtích můžete obdivovat krásné buddhistické svatyně, dech beroucí paláce i unikátní zahrady. To vše bez spěchu a s myšlenkou, že žijeme pouze tady a teď. To je také filozofie trendu Wabi-sabi, kterou si svět interiérového designu zamiloval. Hlavní motto tohoto směru je: „Krása spočívá v nedokonalostech.”
 
„Wabi” znamená jednoduchost, zatímco „sabi” je krása vyplývající z času. Interiér ve stylu Wabi-sabi má být v souladu s jeho uživateli. Ne dokonalý, ale ba naopak takový, který přirozeně podléhá zubu času a s ním spojeným procesům. Pokud se rozhodnete pro toto aranžmá, vsaďte na nábytek v barvách země a spojte ho s keramickými doplňky.
 
Důležité je použití textilií z přírodních materiálů, tj. zejména lnu a bavlny. Předměty malované starou japonskou technikou nazývanou „shibori” jsou současně důkazem, že krása je často otázkou náhody.” říká Marta Suchodolská, kreativní ředitelka Westwing. 
 

Španělsko
 
Chcete zařídit svůj domov ve španělském stylu? Pokud jste extravagantní a odvážní, vybírejte směr inspirovaný městem Barcelona. Vzorované polštáře, koberce a nábytek v sytých barvách ideálně koresponduje s atmosférou tohoto uměleckého města.
 
Milovníkům míst, která spojují tradici s modernou, se zcela určitě zalíbí styl Valencie. V takovém interiéru nesmí chybět dekorace ze skla, keramické dlaždice Azulejos a barva navazující na tanec paso doble – červená.
 
Posledním návrhem je okouzlující Andalusie, kde se mísí španělská kultura s arabskou. Použitím textilií s motivem exotických rostlin a zlatých nebo mosazných dekorací, se můžete snadno obklopit její atmosférou.
 
Máte daleko k revolučním interiérovým změnám? Změňte pro začátek jedno oblíbené místo Španělů – kuchyni. Stačí barevné nádobí a nápadité kuchyňské doplňky a tento pokoj bude v mžiku prozářen radostí a jižanskou energií. 
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Zen shop a masáže Relax
bolesti zad, hubnutí, relaxaci to vše získáte pomocí masáží nebo terapie tradiční čínské medicíny doplněné bylinnými přípravky z TČM nebo ajurvédyreklama