Úvod > bydlení > 3 kroky když ztratíte klíče od bytu

3 kroky když ztratíte klíče od bytu

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: Dveře NEXT
3 kroky když ztratíte klíče od bytu

Hledání klíčů. Pro někoho každodenní rutina s dobrým koncem. Co když ale klíče ztratíte doopravdy? 
 
Řada lidí má tendenci takovou situaci podceňovat. Pokud ale nevíte, kde jste klíče ztratili, není výroba náhradního klíče ke stávajícímu zámku bezpečným řešením. Ztrátu klíčů je třeba řešit okamžitě, a to vždy výměnou nebo překódováním zámkové vložky.
 
Jak tedy postupovat v případě ztráty klíčů?


1. Zkuste si vzpomenout, kde jste klíče ztratili
 
Určení místa, kde jste své klíče ztratili, a zda existuje potenciální ohrožení vaší bezpečnosti, je prvním krokem ve chvíli, kdy zjistíte, že klíče postrádáte. Pokud si nemůžete vzpomenout nebo si nejste jistí, kde mohly klíče zůstat, hrozí, že by se mohly dostat do nesprávných rukou.
 
Může tak hrozit nejčernější varianta, kterou je vloupání zlodějem za pomoci vlastního klíče. Takovou situaci pak budete v pojišťovně špatně vysvětlovat, a pravděpodobně tak přijdete i o pojistné plnění. 


2. Zavolejte zámečníka
 
Určitě neponechávejte situaci náhodě. Obzvlášť, pokud nevíte, kde jste klíče ztratili a kdo je mohl najít. Vždy raději zavolejte zámečníka, nejen aby vám případně otevřel dveře, ale aby rovnou vyměnil zámkovou vložku. Samotnou výměnu nepodceňujte a volte bezpečnostní zámky.
 
„Pokud už voláte zámečníka, vyplatí se volat prověřené firmy a nechat si rovnou zkontrolovat kvalitu zabezpečení vstupních dveří. Obecně platí, že zloději odolají pouze dveře, které jsou minimálně ve třetí bezpečnostní kategorii, se zámkem a kováním minimálně ve stejné bezpečnostní kategorii,“ doporučuje Ivan Pavlíček ze společnosti Next.

Dveře NEXT

 

 

3. Nechte vyrobit náhradní klíče
 
Až vám zámečník otevře byt a vymění zámek, nechte si udělat náhradní klíče. Pokud máte dobré vztahy se sousedy, dejte si náhradní k nim nebo si je nechte v kanceláři či u přátel nebo rodiny, hlavně ne pod rohožkou, ty časy jsou již dávno pryč :-)
 
My Vám především přejeme, abyste takovouto situaci nemuseli řešit, zvláště ne v tomto hektickém předvánočním období. Takže opatrně!
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Dřevěná okna a vchodové dveře KOLOVRAT Ostrava
Dřevěná okna, eurookna a vchodové dveře v regionech Ostrava a Opava

Dřevohliníková okna Pražák
Kvalitní dřevohliníková okna šetří energii, jsou elegantní, vysoce odolná a téměř bezúdržbová. Ideální volba pro nízkoenergetické a pasivní domyreklama