Úvod > bydlení > 3 tipy, jak si opravdu prakticky zařídit ložnici

3 tipy, jak si opravdu prakticky zařídit ložnici

Rubrika: Ložnice    Vyšlo:
Autor:    Foto: Pxphere.com
3 tipy, jak si opravdu prakticky zařídit ložnici

Udělejte z ložnice opravdovou oázu odpočinku a vstávejte odpočatí a plní energie. Svou roli zde hrají barvy, materiály, energie, ale i zdravotní požadavky. Odpočaté tělo i mysl je pak připraveno podávat mnohem vyšší výkon. Máme pro vás 3 tipy, jak na to!


Postel, matrace a povlečení
 
Při výběru základního vybavení ložnice mějte na paměti na tyto 3 věci:
 
Rozměry: pokud volíte jednolůžko, bude vám bohatě stačit rozměr 90 x 200 cm. Pokud však sháníte manželskou postel nebo se k vám bude stěhovat partner, volte 180 x 200.
 
Snadné vstávání: i to je důležitý faktor, který při výběru postele často opomínáme. Pro ty z nás, kteří trpíme kolísavým tlakem je mnohem pohodlnější, když stehna při sezení na posteli svírají s koleny pravý úhel.
 
Matrace – nejdůležitější prvek zdravého odpočinku. V tomto případě se nebojte koupit zdravotní matraci a polštář, i když dražší. Jedná se totiž o jednorázovou investici a pravděpodobně pak nebudete muset řešit bolavá záda a s nimi spojené rehabilitace a návštěvy ortopeda.
 
Tip: vyhýbejte se umělým materiálům povlečení. Volte naopak povlečení, které je savé a prodyšné – tedy například na zimu flanel a v teplejších dnech bavlnu nebo krepové povlečení.

Krepové povlečení

 

 

 


Doplňky a barvy
 
Do ložnice vždy volte chladnější barvy. Ideální je tedy modrá, šedá nebo bílá s prvky jakýchkoliv dalších chladných barev. Pokud jste opravdu detailsta, slaďte do jednoho tónu i závěsy, svíčky nebo úložné boxy.

Úložné boxy

 

 


 
Tip: doplňky do bytu, které vás jistě inspirují najdete například na Vetroshop.cz.


Boj s úložnými prostory…
 
Velký prostor vám sice nabízí více možností, ale jak to tak bývá – i když máme velký počet metrů čtverečních, stejně máme pocit, že se nám tam všechny věci zkrátka nevejdou. Jak ale takový prostor prakticky využít a zároveň mu ponechat vzdušnost?
 
Postele s úložným prostorem: ten se nejen na lůžkoviny. V ložnici pak vybudujte vestavěné skříně, díky kterým využijete prostor skutečně efektivně.
 
Pokud máte mnoho věcí nebo se k vám nedávno nastěhoval partner, zkuste do ložnice vměstnat alespoň ještě komodu či menší skříňky. U většiny žen totiž uvolnění a přenechání přihrádek ve skříni nepřichází v úvahu.
 
Tip: na lůžkoviny, které nevyužíváte tak často (nebo je využíváte jen sezónně) použijte vakuové úložné pytle. Do nich vložíte například deku, uzavřete a pomocí vysavače odsajete vzduch. Sami uvidíte, jak se vám kapacity úložných prostorů zvětší.

 

Koš na prádlo
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama