Úvod > bydlení > 5 tipů, jak postupovat při výběru nové kuchyně!

5 tipů, jak postupovat při výběru nové kuchyně!

Rubrika: V kuchyni…    Vyšlo:
Autor:    Foto: Nábytek Helcel
5 tipů, jak postupovat při výběru nové kuchyně!

Plánujete rekonstrukci kuchyně a konečně si říkáte, že si své kulinářské království uzpůsobíte podle svých představ? Vždyť se přece jedná o prostor, kde se celá vaše rodina nejčastěji schází. Pozor na hlavu v oblacích – neustále mějte na paměti několik pravidel.


Fáze rozhodování
 
Rekonstruovat či nerekonstruovat? Bourat či nebourat? Nejprve si udělejte svůj vlastní prostorový nákres, jak by měla vaše vysněná kuchyň vypadat. Pokud nejste zrovna nadaní bytoví architekti, načrtněte si rozvržení kuchyně alespoň na papír a proberte to nejprve s partnerem a následně i s odborníkem.
 
Pokud chcete kuchyň obohatit o další vestavěné spotřebiče (tzn. například přemístit pračku z koupelny do kuchyně nebo pořídit myčku nádobí), zjistěte si jejich rozměry a ujistěte se, že máte na tyto pomocníky dostatek místa. Budete-li plánovat reorganizaci rozvržení kuchyně a například dřez budete přesouvat na jinou stranu této místnosti, počítejte s tím, že se bude muset pravděpodobně upravit i rozvod vody.

Rohová lavice

 

 

Přizpůsobení vašemu prostoru
 
Základem pro výběr nové kuchyňské linky jsou hlavně vaše prostorové možnosti. V dnešní době se spousta linek vyrábí přímo na míru i za výhodné ceny. Nemusíte se proto řídit katalogovými předlohami, jestliže máte svou představu a nelíbí se vám nějaké detaily ve vaší vysněné lince.

Kuchyňská linka

 

 

Praktičnost kuchyně
 
Každá žena (i někteří muži) jistě ocení hlavně praktičnost a využitelnost. Musí existovat místo na přípravu jídla, vaření, mytí nádobí a v neposlední řadě také na uchovávání potravin. Všechna tato místa jsou důležitými faktory, abyste měli vše při ruce. Praktičnost závisí i na materiálu, který si vyberete. Pokud vás učarovalo například sklo, zvažte dobře, zdali se nebudete bát, že se brzy poškrábe.


Vybírání určitého stylu kuchyně
 
Druhým neméně důležitým bodem je design. Jestliže máte praktičnost a funkčnost již promyšlenou, zamyslete se nad celkovou kompozicí kuchyně. V poslední době jsou velmi populární kuchyně v takzvaném venkovském stylu, kde se každý host ihned cítí pohodlně. Pro doladění celistvosti nezapomeňte sladit s kuchyňskou linkou také jídelní stoly či jídelní sety.

stylová kuchyně

 

 

Detaily jsou důležité
 
Detaily jsou důležitou třešničkou na dortu. Stále se vezeme na vlně minimalismu, proto by mělo být co nejvíce potravin a spotřebičů umístěno v úložných prostorách. Ať už jste si vybrali kuchyň ve venkovském, retro nebo moderním stylu, nezapomínejte stylu přizpůsobit i ty nejmenší, zdánlivě nepodstatné, doplňky, jako jsou talíře, příbor nebo hrnce a prostírání.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama