Úvod > bydlení > 3 nejoblíbenější způsoby přípravy teplých pokrmů v českých domácnostech

3 nejoblíbenější způsoby přípravy teplých pokrmů v českých domácnostech

Rubrika: V kuchyni…    Vyšlo:
Autor:    Foto: Tescoma
3 nejoblíbenější způsoby přípravy teplých pokrmů v českých domácnostech

Jídlo – společenská událost i základní lidská potřeba. Všichni si rádi vychutnáme náš oblíbený pokrm, ať už sami nebo společně s našimi nejbližšími. Známe tisíce způsobů přípravy jídel, které z nich jsou ale těmi nejoblíbenějšími?


Vaření na indukci
 
Takzvané „chytré vaření“. I když spousta profesionálních kuchařů stále upřednostňuje vaření na plynovém sporáku, indukční desky jsou ideální pro vaření v domácnosti. Kolikrát se vám již stalo, že vám při vaření pokrm či voda přetekla?
 
Indukční desky dokážou přetékání zastavit a vypnout ohřev, takže nedojde k nalepení připáleného pokrmu na varnou plochu. V tu chvíli vám tedy k úklidu postačí navlhčená houbička a nemusíte ztrácet čas sáhodlouhým čištěním následků vašich kulinářských pokusů.
 
Vzhledem k tomu, že indukční desky fungují na principu elektromagnetického pole, je třeba k vaření využívat i speciální hrnce. Lze koupit buď sady nádobí na indukci nebo samostatné hrnce, kastroly i pánve. Tyto druhy nádobí jsou na dně nádoby nebo na obalu označeny symbolem cívky.

 


Tlakový hrnec…
 
…neboli Papiňák, kterého se většina začínajících kuchařů/kuchařek bojí jako zbraně hromadného ničení. Vůbec však z jeho používání nemusíte mít obavy.
 
Vaření v tlakovém hrnci je velmi jednoduché a bezpečné. Stačí dobře umývat ventil, aby nehrozilo jeho ucpání. Před samotným vařením pak vždy zkontrolujte, že máte správně nasazené gumové těsnění.
 
Při tomto typu vaření ušetříte čas i energii, a navíc v jídlech připravovaných v papiňáku zůstává i více vitaminů a živin.

 

 

Tip: tlakové hrnce od české značky Tescoma se staly vítězem testu tlakových hrnců pro rok 2019!

 

 

Grilované pochoutky
 
Nejoblíbenější pokrmy každého léta. Grilování je i symbolem milého odpoledního či večerního posezení v kruhu rodinném/přátelském. Ať už si potrpíte na pořádný hovězí steak nebo dáváte přednost houbám a zelenině, grilování je stále oblíbenějším způsobem úpravy jídla.
 
Buďte však při venkovním grilování opatrní, neboť naši milovanou republiku již několik let sužuje velké sucho!




Najdete nás na Facebooku: Facebook




Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.



reklama