Úvod > bydlení > Ve stylu techno

Ve stylu techno

Rubrika: Koupelna    Vyšlo:
Autor:    
Ve stylu techno

Jednoduchost, strohost, čistota tvarů, potlačená barevnost. To je technický styl, který se stále častěji prosazuje i v koupelně. Pokud se v něm cítíte lépe, není proč se mu bránit. Jeho heslem je dokonalost.

Ano, dokonalost, ato po všech stránkách, to je výraz charakteristický pro koupelnu (a nejen tu) ve stylu high-tech. Charakterizuje ji totiž jednoduchost až strohost, čisté tvary, soulad horizontálních a vertikálních linií, který nechá vyniknout určitému prvku - například části umývadla. Zatímco kaz na dřevěné desce pod ním v retro-koupelně podpoří celkové vyznění této místnosti, techno styl tato drobná nedokonalost zcela popře.

SKLO, CHROM, KÁMEN
Pokud chcete vybudovat koupelnu v technickém stylu, pak zvolte chladné barvy - bílou, černou, odstíny šedé nebo šedozelenou. Kromě těch už připadají v úvahu jen barvy přírodního kamene nebo dřeva. Jiný odstín, i pastelový, pak už lze uplatnit jen na výrazných doplňcích či jako kontrast ne jedné stěně apod. Ale zapomeňte na zdobnost, nadbytek dekorů či přehršle jiných zdobných prvků. To všechno nahrazují přísné geometrické linie.
Bidet nebo toaleta je nejlépe zavěšená, umyvadlo pokud možno velké. Do high-tech koupelny navíc naprosto nepatří nespočet hygienických přípravků a pomůcek od zubního kartáčku přes lahvičku se šampónem až po gel na vlasy. To všechno musí zůstat skryto ve vestavěných skříních a skříňkách. Zde opravdu platí: čistota nade vše.
Co se týče materiálů, kraluje v této moderní koupelně kov, sklo, dřevo (především masivní), případně beton (právě jeho barva je šedozelená) a samozřejmě kámen nebo keramika. Pro obklady jsou typické velké formáty, ovšem lze je kombinovat s menšími či s mozaikou nejrůznějších druhů. Pravidlem je, že barevně by se na podlaze i zdech měly spojit nejvýš dva odstíny, více efektu pomůže například struktura obkladů stejně jako jejich položení na zem či zeď beze spár - tzv. ratifikovaný obklad. Objevit se zde mohou také luxfery, které umějí odlehčit prostor. Techno koupelna špatně snáší i příliš lesklé povrchy.

TECHNO VŠUDE
High-tech koupelny jsou charakteristické i opakováním prvků, zdvojováním například zrcadel či umývadel. Přitom toto zdvojení ani nemusí být prvořadě funkční. Dvě umývadla nebo zrcadla mají v tomto případě svůj smysl i tehdy, užívá-li koupelnu jediný člověk.
Zvolíte-li si pro svou koupelnu toto provedení, nemůžete už v ničem učinit krok zpět. Princip jednoduchosti a dokonalosti pak musí splňovat umývadla, vana, sprchový kout, osvětlovací tělesa, zrcadla i vodovodní baterie, které se nejlépe nebudou blýskat. Ustoupíte-li při pořizování vybavení jen o krůček, celá předchozí snaha bude zmařena.
Co říci na závěr? Snad to, co uslyšíte ve všech kvalitních koupelnových studiích: Ve své koupelně se musíte v první řadě dobře cítit vy sami. Nebude v ní žít ani architekt, ani instalatér, ani obkladač. Proto je lepší než na trendy dát na vlastní dojem, aby vám den právě v té vaší koupelně začínal i končil co nejpříjemněji.

Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama