Úvod > bydlení > Nejčastější otázky a odpovědi týkající se běžného účtu

Nejčastější otázky a odpovědi týkající se běžného účtu

Rubrika: Náš tip    Vyšlo:
Autor:    Foto: Pexels.com
Nejčastější otázky a odpovědi týkající se běžného účtu

Chcete si založit bankovní účet? Možná vás napadlo hned několik otázek, které souvisí s jeho výběrem. Připravili jsme proto článek s nejčastějšími otázkami, které souvisí s výběrem běžného účtu.

Foto: Karolina Grabowska, Pexels
 

Podle čeho si mám vybrat běžný účet?
 
Při výběru bankovního účtu se zajímejte, kolik za něj zaplatíte a jaké služby za své peníze a důvěru dostanete. Většina bank strategii skrytých poplatků již opustila a nabízí běžný účet bez poplatků, přesto si zkontrolujte, zda nemusíte hradit provoz či sjednání účtu nebo pohyb plateb. Předem se také zeptejte na možné podmínky, za kterých je vedení účtu zdarma (takovým ukazatelem může být věk – studentské účty – nebo pravidelné zasílání minimální částky na účet).
 
Jaký je rozdíl mezi kreditní a debetní platební kartou?
 
Platební karta bývá součástí běžného účtu – můžete s ní platit bezhotovostně u obchodníků nebo online na internetu. Rozdíl je v čerpání peněz – zatímco při použití debetní karty platíte opravdu svými prostředky přímo z vašeho účtu, při použití kreditky disponujete penězi banky. Díky tomu můžete s kreditní kartou nakupovat i po vyčerpání vlastních prostředků, bance však musíte obnos do určitého data vrátit (mít jej na účtu).
 
Pokud chcete kreditní kartu využívat, zjistěte si, za jakých podmínek vám banka peníze pro její užití půjčí a do jakého limitu.
 
Jak povolit online platby na platební kartě?
 
Nejsnáze si zpřístupníte pohodlné online platby pomocí internetového bankovnictví. V něm máte kdykoliv po ruce také přehled o vašich transakcích a můžete zařídit jednorázovou i trvalou platbu na pár kliknutí. V přehledném bankovnictví si nastavíte i denní bezpečnostní limit jako ochranu před možným zneužitím karty. Nemusíte se ale bát, platební karty jsou u bank chráněny systémem 3D Secure, který zamezí použití karty cizí osobou.
 
Ulehčete si život s ideálním běžným účtem
 
Při výběru běžného účtu bez poplatků se dále zaměřte na renomé instituce a recenze stávajících klientů. Banky dnes také nabízejí mnoho dalších souvisejících služeb – moderní platbu chytrými hodinkami, mobilem nebo nálepkou, pohodlné online sjednání bez návštěvy banky, virtuální směnárnu či možnost kontokorentu. Vybírejte pečlivě a běžný účet vám zjednoduší život.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama