Úvod > bydlení > Jak zařídit postýlku pro vaše miminko?

Jak zařídit postýlku pro vaše miminko?

Rubrika: Ložnice    Vyšlo:
Autor:    Foto:Picaso-m.cz
Jak zařídit postýlku pro vaše miminko?

Už vyčkáváte příchod miminka? Tak to u vás jistě přípravy a zařizování pokojíčku vrcholí. Nejdůležitějším místem pro prvních pár měsíců i let bude jednoznačně dětská postýlka. Jak ji správně zařídit?

Očekáváte mimino?
Zdroj: Unsplash.com

 

 

Postýlka by měla být bezpečná
 
Během prvních týdnů budete mít postýlku pravděpodobně u sebe v ložnici. Jednak tak budete mít miminko hned u sebe, kdyby se náhodou vzbudilo a plakalo a na druhou stranu budete sami klidnější. Při výběru postýlky se nezaměřujte na design či originální prvky, postýlky nejsou nejlevnější a daleko důležitější je jejich funkčnost. Ideální dětská postýlka by měla:
● Být z kvalitního masivního dřeva (dub nebo borovice),
● mít povrchovou úpravu, která je zdravotně nezávadná,
● mít jednotlivé příčky od sebe v dostatečném rozestupu, jako ideální se uvádí rozměry 3 - 7,5 cm.

Důležité také je, aby měla šrouby mimo dosah dítěte. Děti totiž rády zkoumají a takové šrouby můžou být neskutečně zajímavé. Dítě by do nich mohlo šťourat, nebo se je snažit vytrhnout a mohlo by si ublížit. 
 
Aby miminko lépe spinkalo
 
Máte strach, že se bude v noci miminko často budit? Máme pro vás tip. Už jste slyšeli o vychytávce zvané hnízdečko pro miminko? Jedná se o polstrovanou podložku ve tvaru oválu s ochranným polštářovým mantinelem. Hnízdečko je měkké a příjemné, díky tomu se miminko bude cítit jako u maminky v bříšku. Bezpečně a příjemně. Hnízdečka pro miminka navíc můžete využít i během cestování, když budete dítě chtít přenést nebo se budete učit pást koníčky.

Hnízdečko
Zdroj: Picaso-m.cz

 

 

Jako v bavlnce
 
A když mluvíme o bavlnce, myslíme to doslova. Veškeré lůžkoviny od polštáře, prostěradla až po přikrývku by měli být z kvalitních a nezávadných materiálů, což bavlna perfektně splňuje. Pamatujte ale, že novorozenci a děti do 1 roku by v postýlce neměli mít peřinku, polštář dokonce nepotřebují až do 2-3 roku života.
 
Pro zdravý vývoj tělíčka je lepší spát bez polštáře, dětská přikrývka navíc představuje potenciální nebezpečí. Miminko by si ji mohlo přetáhnout přes hlavu a udusit se.
 
Matraci do dětské postýlky volte spíše tvrdšího rázu. Ačkoliv se měkčí matrace mohou zdát pohodlnější, opak je pravdou. Tvrdší matrace miminku zajistí stabilní oporu pro tělo, což je v prvních měsících života velmi důležité.

Mantinely
Zdroj: Picaso-m.cz

 

 

Polštářkové mantinely nesmí chybět
 
Podstatnou částí dětské postýlky jsou také polštářkové mantinely. Chrání dítě před nárazy do příček postýlky, prostrkávání částí těla ve spánku a v neposlední řadě můžou miminko zaujmout a pobavit. Proto klidně vybírejte mantinely s veselými obrázky.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama