Úvod > bydlení > Kde se smývá městský stres

Kde se smývá městský stres

Rubrika: Koupelna    Vyšlo:
Publikováno v titulu Domov | Ročník 2006 Číslo 2
Autor:    foto archiv firem
Kde se smývá městský stres

Styl života poznamenaný dopravním ruchem, ulicemi plnými lidí, supermarkety, věčným sledováním času, který většinou ubíhá rychleji, než byste si přáli, se promítá i do podoby moderních městských koupelen. Posláním městské koupelny je poskytnout vám nejen optimální podmínky k očistě, ale i relaxaci, smýt z vás únavu a stres doprovázející život ve městě.

NA VYBAVENÍ SE NEŠETŘÍ
Obyvatelé městských bytů a rodinných domů si většinou uvědomují poslání koupelny a do jejího zařízení investují více než do kterékoliv jiné místnosti. Co se týče sanitárního vybavení, pokud nechybí prostor, ve většině koupelen se stává naprostou samozřejmostí jak vana, tak i sprchový kout. Klasická umyvadla vystřídala dvojumyvadla nebo umyvadla s prostornější odkládací plochou. Novými komponentami koupelny se stále častěji stává bidet a vzácností již není ani urinál (pisoár). Řada lidí k umocnění relaxace využívá vířivých a masážních van a sprchových boxů. Při odbourávání psychické únavy v moderních koupelnách hrají stále větší roli barvy - tzv. chromoterapie.
V městských koupelnách se ve střídmé míře zabydlel i nábytek, využívaný především k uskladnění hygienických a čisticích potřeb, korespondující s ostaním vybavením. Vyrábí se z nejrůznějších voděodolných materiálů, v poslední době však i v městských koupelnách připadá stále větší role kovu a sklu. Ty se uplatňují především při výrobě koupelnových doplňků.

NADČASOVÝ DESIGN
S uspěchaným tempem života ve městech počítají i trendy u obkladů a dlažeb, snaží se mu vyjít vstříc, nejen co se týče vzhledu. To znamená, že mají stále snadněji udržovatel-nou povrchovou úpravu, designéři se snaží navrhovat série v nadčasovém designu, s možností kompletního řešení obkladů a dlažby. Pro ty je charakteristický větší formát, matná, téměř průmyslová struktura základní obkladačky. Vyrábějí se především v barvě bílé a béžové, bordury připomínají kov nebo dřevo a umožňují mnohostranné individuální možnosti ztvárnění.
V koupelně se však nevylučuje ani použití jasných veselých barev. Naopak. Jejich kombinace se využívá nejen k oživení, ale často i k optickému rozdělení místností. Pestrou paletu obkladů používaných v koupelnách městského typu doplňují černé a šedé obklady, často v kombinaci s bílými.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama