Úvod > bydlení > Šťavnaté odšťavňování

Šťavnaté odšťavňování

Rubrika: Náš tip    Vyšlo:
Autor:    foto Jan Machatý, archiv firem
Šťavnaté odšťavňování

Čerstvé ovocné šťávy patří do moderního jídelníčku nejen pro velký obsah vitamínů, ale i pro svou nezaměnitelnou chuť. Není nic neobvyklého připravovat pravidelnětuto zdravou lahůdku doma.

Jen pro připomenutí, čerstvé ovocné šťávy jsou pro zdraví velmi důležité. Podporují trávení, potlačují únavu a dodávají organismu energii. Kromě vitamínů obsahují minerály, živé enzymy a další biologicky významné látky. Neměli bychom ovšem zapomenout, že nejzdravější je šťáva opravdu čerstvá, již po několika minutách od přípravy se totiž některé z kvalit ztrácejí. Čerstvá šťáva je samozřejmě také nesrovnatelná s jakýmkoli (i když 100%) džusem z obchodu. Ten prochází sterilizací, pasterizací, při kterých se vitamíny i enzymy ztrácejí. Řešením je pořídit si odšťavňovač.

Jak jej vybírat? Na tuto otázku musí přijít další, a to, co od tohoto přístroje očekáváte. V první řadě by měl prodejce poradit, který výrobek je vhodný pro jaký druh odšťavňování (různé je to pro měkké ovoce, pro citrusové plody, ale i pro zeleninu). Zároveň přihlížejte vždy k tomu, jak snadné je čištění takového přístroje nebo zda se dá mýt v myčce. Při pravidelné přípravě šťávy vás složité mytí omrzí a se zdravým přístupem nejspíš dříve nebo později skončíte… Poslední faktor, který je rozhodující, je přirozeně odolnost a výkon, to především u elektrických přístrojů. My jsme se však dnes zaměřili na mechanické odšťavňovače a lisy citrusových plosů pro domácnost, které jsou na našem trhu. Jsou nejen finančně dostupné, ale jejich výrobci a designéři mysleli i na to, aby moderní kuchyň také vhodně doplňovaly.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama