Úvod > bydlení > Sluhové na kolečkách

Sluhové na kolečkách

Rubrika: Technika v bytě    Vyšlo:
Publikováno v titulu Domov | Ročník 2006 Číslo 4
Autor:    foto archiv firem
Sluhové na kolečkách

Od plné náruče jídla, skleniček a věčného běhání do kuchyně osvobodí servírovací stolek nebo pojízdný gril. Nádobí začne konečně poslouchat, takže rodině nebo hostům dopřejeme nonšalantní obsluhu. Servírovací stolky si ještě pamatujeme z filmů z první republiky s vonícími šálky čaje. Dnes ale rozhodně nejsou přežitkem, spíš praktickou součástí moderní domácnosti, i když je nabízejí málokterá kuchyňská studia a obchody s nábytkem.

VOZÍKY NEJEN DO KUCHYNĚ
Lidé bez rozdílu kultur touží po příjemné, prostorné a útulné kuchyni, kde by se cítili dobře. To vyšlo v mezinárodním průzkumu, který prováděla pro Ikea společnost Isopublic ze Švýcarska. Mnoho našich dotazovaných však zároveň uvedlo skutečnost, že jejich kuchyně je malá. Takový jezdící pomocník se do stísněného prostoru natrvalo sice nevejde, ale může se stát součástí jídelny nebo obývacího pokoje. Navíc cvičí kulturu stolování. Průzkum totiž odhalil českou „zálibu" pití nápojů přímo z lahve nebo krabice. A pokud se musíte smířit s nutným zlem -jedním stolem pro stolování, práci nebo psaní úkolů, sluha na kolečkách mu aspoň uleví od cukřenek, slánek a ubrousků.
Kdo má velký byt nebo dům a jídelní stůl, jehož funkci dokonale ctí, ocení zejména jednoduchou dopravu příborů, skleniček a talířů. Vhodný je zejména do bytů, kde není jídelní kout přímo v kuchyni nebo za rohem. Skvěle se hodí ale i na terasu nebo na zahradu, kde ušetří stálé běhání „pro něco" do kuchyně.

MŮŽETE NA NICH I KRÁJET
Servírovací stolky nebo kuchyňské vozíky se vyrábějí jednoduché i s více doplňky, jako jsou prkénka, zásuvky nebo otvory na lahve či skleničky. Dřevěné, skleněné, kovové - do kuchyně ve stylu hi-tech i do klasicky zařízeného obývacího pokoje. Tácy se dají odejmout, takže i snadno omýt. Podobnými pomocníky vhodnými i do bytu jsou elektrické mobilní grily, které nevytvářejí saze a rozehřejí se už za 3 minuty. Desku je možné vyjmout a vozík stejně jako některé servírovací stolky složit. Pořiďte si je a nenaběháte se.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama