Úvod > bydlení > Vodní matrace - zkušenosti spáče

Vodní matrace - zkušenosti spáče

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    foto archiv firmy Treat, s.r.o
Vodní matrace - zkušenosti spáče

Vodní matrace používám  nepřetržitě od roku 1991, kdy jsme s mým tehdejším společníkem  přivezli z Kanady  naši první dávku tehdy ještě dosti pohyblivých  vinylových vaků a založili  nedaleko Brna obchod s vodními postelemi. Otevírali jsme v květnu a dodnes  vidím , jak přijel vlak od Brna, vystoupili Rajhraďané , v každé ruce jednu síťovku s přísadou rajčat zakoupených na „Zelňáku“, vešli do obchodu, někteří se vyzuli, když zahlídli koberec na zemi.  Byla to krásná doba  dřevního podnikání , na Slovensku  vykřikoval Mečiar a u nás slyšel premiér Pithart trávu růst.

Mezitím  se všechno změnilo , my už nemáme obchod s nábytkem, ale server o interiérech , já mám doma i na chalupě už dávno jinou matraci, ale opět vodní , se všemi výhodami, které bych si asi už  nedokázal odříct - dokonalá podpěra, vyhřívání , postel nevrže atd. Matrace už ani není potřeba vozit zdaleka. Vyrábějí se  ve vysoké kvalitě  přímo u nás, na míru, v ČR a jsou dokonce velmi zajímavým exportním artiklem, především do Německa. 

To, co mě  vyprovokovalo k napsání téhle inspirace je nový , přinejmenším pro mě,  typ matrace – light. Má totiž několik opravdu zajímavých aspektů – je hluboká pouze  15 cm včetně Pur jádra a obalu, do kterého  je vložena.  Zvenku tedy vypadá jako  tradiční kvalitní matrace v dobrém potahu a  to, že vevnitř na vás čeká voda ani netušíte. Má to několik výhod, přičemž tou pro mě nejdůležitější je váha matrace, tradiční problém běžných matrací . Matrace takto váží  stále o něco více než obvyklá matrace, ale už je možno použít ji do běžného,  jen mírně upraveného postelového rámu. A hlavně.- není problém matraci vypustit  a složit  a  později znovu napustit, což je u „full“ matrace problém.

Pokud jde o komfort spánku – nepoznáte příliš rozdíl  mezi plnou hloubkou 25 cm a touhle matrací. „Lightky“ se vždy dělají v maximální šířce  90 cm, takže na dvojlůžko budete potřebovat dvě matrace vedle sebe , což je ovšem spíše  výhoda. Lépe  vám bude vycházet jak povlečení  , tak může každý spáč individuálně nastavit teplotu své poloviny. A vyplněný střed, tvořený kvalitní PUR pěnou, ani necítíte.

www.centrumzdravehospanku.cz
www.treat.cz
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama