Úvod > bydlení > Dětem od kouzelníka

Dětem od kouzelníka

Rubrika: Vše pro děti :-)    Vyšlo:
Publikováno v titulu Domov | Ročník 2006 Číslo 5
Autor:    foto archiv firem, autorka
Dětem od kouzelníka

Perfektní dětská postel - měla by dopřát dobré spaní a veselé hraní - prostě lůžko funkční a praktické i schopné pobízet k fantazii. Bytelné, kreativní a bezpečné systémy se každoročně představují na veletrhu nábytku IMM Cologne v Kolíně nad Rýnem. Nejste si jisti, jestli se do vašeho dětského pokoje vejde víc potomků? Trendem jsou systémy, které dovedou růst jak s dítětem, tak se snadno vyrovnají s uložením dalších sourozenců. Dětský pokoj je tak možné během let jednoduše i několikrát přestavět.

OD MIMINA PO DLOUHÁNA
Proměňovat můžete jak prostorný pokoj jedináčka, tak malou místnost třeba pro tři děti. Pokud máte vyšší stropy, lze přidat nejstarší ratolesti nad hlavu i dvě nové postele. Kombinace dvou lůžek nad sebou do písmene EL vytvářejí na rozdíl od klasické palandy zajímavý prostor pro spaní i hraní. Do dlouhé úzké místnosti se bude hodit palanda, jejíž postele se překrývají jen částečně.
Mnohé změny vykouzlí doplňky a proporce. Pohrát si můžete s nohami různých délek, šikmými nebo kolmými žebříky, případně postelemi rozličných šířek. Složit tak můžete sestavu nejrůznějších podob a velikostí. Už pro miminka se vyrábějí prostorné postýlky, které se dají za čas jednoduše předělat na postel pro předškoláka. Lehací plochu lze umístit do několika poloh. Rodiče kojenců tak využívají praktickou nejvyšší, pro dítě, které se učí stát, naopak nejnižší. Neposedům, kteří se snaží dostat z postýlky za každou cenu, jsou určené postranice, z nichž lze vyjímat jednotlivé části. Dítě se tak může dostat ven bezpečně po čtyřech, a přitom ve spaní nemůže vypadnout. Později je praktičtější odejmout postranice celé. Vyrábějí se dokonce i takové postele, které rostou s dítětem. Dají se prodloužit podobně jako rozkládací stůl. Z 120 cm na 160 cm a pak na 2 metry.

PRO SPÁČE I HRÁČE
Dětská postel tak rozhodně nemusí být jen po stelí v pravém slova smyslu. Díky flexibilním systémům se její funkce a kombinace tak jak dítě vyspívá postupně mění. Může to být schovávačka, džungle, palác pro princezny nebo fotbalové hřiště. Masivní dřevo a kvalitní zpracování zpravidla zaručuje, že postele bujaré hraní vydrží a ani děti nepřijdou k úhoně.
Dokoupit se dají prvky, které promění postel v obchod, branku nebo třeba divadlo. Velmi praktické jsou „tunely", které se dají přenést z postele na podlahu. Přidat můžete klouzačku, věže a závěsy nebo třeba věšáčky, tašky na špinavé oblečení či provázky na srolování deky.
Když dítě vyroste do domácích úkolů, hodí se pod vysokou postel, kde si hrávalo, postavit psací stůl, zásuvky nebo skříň. Kdo má prostor a miluje velkou postel, může si pořídit 140 cm širokou s jednoduchými nebesy. I proto, že školák začíná hrát nové hry a vodit si domů třeba i na noc kamarády, užije postele dvě. Zvlášť teenageři mohou na spodní sedět s přáteli, tu ve výšce pak používat hlavně na spaní. Obdobným řešením je vysouvací druhá postel.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama