Úvod > bydlení > Zajímá Vás, jak bydlí lidé odvedle?

Zajímá Vás, jak bydlí lidé odvedle?

Rubrika: Jak bydlí soused    Vyšlo:
Autor:    foto © R.V. Bertoni
Zajímá Vás, jak bydlí lidé odvedle?

Samozřejmě, že zajímá. Proto se jen obtížně vymaňujeme z tradice parádních pokojů. Pokud odpověď rozšíříme - proto ty nejoblíbenější rodinné výlety jsou směřovány někam na zámek. Proto u nás mohla vzniknout a zaujmout pozornost taková pamětihodnost  jako Gottland.  A také proto je, i když ne přímo ve středu zájmu, věčné téma bydlení celebrit. Malý český rybník v tomto ohledu ale nemůže zas tak mnoho nabídnout. Ostatně podle našeho názoru, sledování soukromí „těch vyvolených“ je tak trochu krok stranou. Bydlení je přece jen o kultuře a o životním stylu a věcně nahlédnuto nebude tématem vyprodávajícím náklad bulvárních novin. Přesto i na Internetu existují rubriky „Na návštěvě“, „bydlení slavných“ „Jak bydlí „někdo“ a další. V některých případech zavdají podnět i velmi emotivním diskusím. Někdy má to slavné bydlení nějaké ty mouchy na kráse a internetová veřejnost se zpěčuje produkovat souhlasné brumlání.  

Na druhé straně  naše zvědavost a možná i ochota nechat se inspirovat dělá ze zvídavého nakouknutí do sousedovy zahrádky, přece jen jedno ze zajímavých čtení. Při podrobnějším pohledu na tu inspiraci i v ní najdete „kouzlo Jungova kolektivního podvědomí“. Jak jinak si vysvětlit touhu velké rodiny chalupářů vlastnit starou krejčovskou žehličku, nebo kolovrat či cep. Proč právě tohle? No to mi vysvětlete. Ne v každém tradičním obydli se luxusně žehlilo, předlo nebo cepovalo.

Samozřejmě, že náš  server o životním stylu nemůže takové „velké téma“ opomíjet.  Jenže jak na to? Naši šťastnější kolegové už v domácím prostředí vyzpovídali doslova kdekoho. Možná bychom měli úspěch se světovými celebritami. Nepochybuji o tom, že vysokou návštěvnost by zaznamenala například reportáž  „Madona a její bidet“. Mohli bychom s ohledem na někdejší přátelské vztahy s jeho zemí  požádat nejbohatšího Rusa aby naše návštěvníky provedl alespoň jedním ze svých skrovných příbytků v anglickém západním Sussexu. ( 424 akrů, stáj se sto koňmi, dvě hřiště na pólo, velkolepý bazén, střelnice a závodní dráha pro motokáry). Tak o tom  by se psalo.

Náš nový projekt je ale mnohem méně ambicióznější. Rozhodli jsme se sice uvádět postřehy z jiných zemí, ale docela civilní. Oslovujeme zajímavé lidi žijící jinde než v Česku. Aby nám napsali o tom, jak bydlí běžný člověk jako jsem já anebo vy, například na druhé straně zeměkoule. To téma může být zajímavé z mnoha pohledů. Jedním z nich, avšak významem určitě ne tím posledním  (Last but not Least) může být poznání, že si, ve srovnání se světem, nežijeme vůbec špatně.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama