Úvod > bydlení > Také v noci špatně spíte?

Také v noci špatně spíte?

Rubrika: Ložnice    Vyšlo:
Autor:    foto GUMOTEX
Také v noci špatně spíte?

Tak rozhodně v tom nejste sami. S kvalitou svého spánku je nespokojena téměř polovina lidí a v USA dokonce i více. Uvádí se, že cca 60% Američanů spojuje s nespavostí svoji nechuť k manželským povinnostem, každý třetí obyvatel USA chodí pozdě do práce, nebo tam nejde vůbec. Příčiny nespavosti mohou být samozřejmě nesčetné, mnoho lidí také nespí proto, že špatně spí jejich partner a raději by volili spánek o samotě. Mnoho jedinců spí špatně kvůli svým dětem a nemalé procento prý dokonce kvůli svým domácím zvířatům. Z nespavosti prostě není úniku . Čtení o spaní je velmi skličující činností a rozhodně ji nelze doporučit před spaním. Špatný spánek je předmětem mnoha odborných studií zkoumajících jeho příčiny. Rozhodně ale mezi rozhodujícími příčinami významně nefiguruje jako příčina – špatná postel.

 

Vysoká frekvence problému nemohla uniknout pozornosti trhu. Výrobci nábytku a obchodníci s nábytkem otevírají veřejnosti oči, v argumentaci se objeví kromě špatného spaní i vysoké procento onemocnění páteře. Pokud se rozhodnete koupit novou matraci nebo dokonce postel a navštěvujete internetové obchody, nestačíte se divit. Naleznete stránky, na kterých dominují  pokřivené páteře, reflexní pohyby, spánkové  cykly a noční distribuce potu. Musíte se opravdu znovu přesvědčit, že jste omylem nenavštívili stránky ortopeda nebo psychiatra. Ne, jste správně. To jenom snaživý personál prodejce navozuje atmosféru, že všechno o vašem spaní má v malíčku. Z toho zcela logicky vyplývá garance spánkové pohody. Tedy pokud využijete služeb tohoto vzdělaného personálu a produktů,  který nabízí. Nabízet kvalitní spánek a zdravou páteř je prostě dobrý obchod. Zapomeňte na to, že velcí vojevůdcové spávali na tvrdých ložích - dnešní úspěšný člověk by měl uléhat na něco konstrukčně tak rafinovaného, že by se za to mohly udělovat Nobelovy ceny. 

Hodně z toho, co se o matracích a postelích napíše, je samozřejmě prospěšné a pravdivé. A je jisté, že se nároky na spánkový komfort s dobou mění. Většina z nás už dávno nevykonává takovou  pracovní činnost,  po níž by jeden usnul vestoje. Jsme zatíženi informační explozí a mnohým z nás bude patrně dělat potíže  především „ dát svou  hlavu do klidu“. Asi se shodneme, že málokdo by se dnes dobře vyspal na romantickém slamníku.  Na druhé straně, zdravý životní  styl je dnes trendem a  dobrým sloganem, který lze rozvinout nad čímkoliv a také se to dělá. Jsou tedy všechny nabízené matrace a postele tak dokonalé, jak o nich obchodníci mluví?  Mají pro svá tvrzení skutečně dobré důkazy?

 

Pokud se na současnou pestrou nabídku „zaručeně zdravých matrací“ nebo zdravotních matrací  podíváme pohledem zkušených odborníků, lehce zjistíme, že nikoliv. Hodnotu matrace tvoří celá řada činitelů – jejich konstrukční řešení,  jsou-li vyrobeny z moderních pěn umožňujících stabilitu a vzdušnost matrace, jsou-li  matrace optimálně vysoké a v neposlední řadě určuje jejich kvalitu i výběr potahových látek. Jejich vlastnosti, vlastně konstrukční řešení -  složení, hustota použitých pěn  a výška jádra matrace - jsou zárukou optimálního složení jádra matrace. Správnou volbou potahu docílíme příjemného povrchu a pocitu komfortu. Uvědomíme-li si, že „obyčejný potah“ tvoří podstatnou část ( u levnějších matrací mnohdy i třetinu) celkové ceny matrace, lehce definujeme „důležitý obchodní prostor“ pro akční nabídku. To nejdůležitější na látce, její „gramáž,“  se jen tak lehce od oka nepozná a s cenami matrací jdou pak opravdu dělat divy.

 

Ženy jsou zkrátka zvyklé nakupovat očima, ale u matrací to podstatné zůstává běžnému pohledu skryto. Svoje oči bychom měly i my ženy rozhodně využít k přečtení certifikátů a osvědčení, které by nám spánku znalí obchodníci měli samozřejmě předložit. Seriózní a zkušený výrobce navíc nechává kvalitativní vlastnosti svých matrací ověřovat a testovat. Zejména jejich tvarovou stálost, úbytek výšky matrace, nebo  další důležité vlastnosti. A  „zdravý spánek?“ Zvláště u těch matrací, kde je použit přívlastek „zdravotní“ by měl být samozřejmostí atest či certifikát ústavu, který přínos konkrétní matrace pro zdraví prověřil a potvrzuje ji.

 

Je toho hodně, co dobře a poctivě vyrobená  matrace může pro spánkovou pohodu vytvořit. Právě proto je ale nadbytečné přisuzovat ložnicovému vybavení vlastnosti, které pochopitelně mávnutím proutku řešit nemůže. Bolesti zad a fakultativní poruchy spánku jsou opravdu velmi rozšířeným problémem a lidé jsou nakloněni věřit jednoduchým a pohodlným řešením. V takovém případě může potom výmluvnost „obchodníků se zdravím“ slavit svoje hody. Je ale mnoho dalších důležitých věcí, které je dobré pro zdravý spánek učinit. A dobrá zkušenost  s nákupem poctivě vyrobené  matrace od zkušeného a seriózního výrobce je nepochybně jednou z nich.
 

A nezapomeňte, že právě probíhá s firmou GUMOTEX soutěž o ceny !
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama