Úvod > bydlení > Kam s peřinami?

Kam s peřinami?

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Publikováno v titulu Domov | Ročník 2007 Číslo 1
Autor:    foto archiv firem
Kam s peřinami?

Ložnice v řadě domácností představuje polyfunkční místnost. V noci slouží ke spánku a přes den se v ní žije. Pokud je tomu tak i u Vás, je potřeba vyřešit problém kam s přikrývkami a polštáři. Jestliže počítáte s obytnou ložnicí a nechcete později dosti bezradně řešit problém s uložením lůžkovin, měli byste tuto nerudovskou otázku řešit dříve, než přikročíte k samotnému zařizování místnosti.

RYCHLE A SNADNO
Úložné prostory by měly splňovat tři základní požadavky: měly by být na dosah, snadno dostupné a nezabraňovat přístupu vzduchu k lůžkovinám.Tyto podmínky splňuje většina moderních lůžek s úložným prostorem. Pokud však do něho hodláte každý den ukládat přikrývky a polštáře, zajímejte se, zda se zásuvkami lze snadno manipulovat. Ani zde se nezastavil vývoj. Většina úložných prostor je na kolečkách, a tak manipulace s nimi je velmi snadná. Vzhledem k tomu, že ložnicové sestavy většinou počítají s nočními stolky, úložné komponenty lůžek mají poloviční či tříčtvrteční délku lůžka nebo se vysunují z jeho čela. Stále využívanější novinku představují úložné prostory pod výklopnými rošty. Úložné prostory však nemusí být přímo součástí lůžek. Pokud si pořídíte lůžka na dostatečně vysokých nožičkách, můžete si pod ně vybrat samostatná šuplata z různých materiálů.

NOVĚ I TRADIČNĚ
Klasické peřiňáky najdete již pouze v prostornějších ložnicích, k jejichž vybavení byly využity komplexnější nábytkové systémy. Prostor k uložení přikrývek a polštářů dnes nabízejí i vestavěné skříně, které se stále častěji stávají součástí vybavení ložnic. Přestože většinou slouží k ukládání oblečení, ručníků, sezónní výbavy, není problém si v nich nechat vyrobit praktické úložné prostory na lůžkoviny.


DBEJTE NA HYGIENU
Lůžka představují místo, kde je třeba udržovat maximální hygienu. Lůžkoviny v žádném případě neukládejte do úložných prostor dříve, než se vyvětrají. Lůžkoviny nasáklé potem uložené v uzavřeném prostoru představují ideální prostředí k množení bakterií i roztočů.

Co je důležité
- S úložnými prostory musí jít snadno manipulovat.
- Velkou výhodou jsou úložné prostory na kolečkách.
- Pokud mají výsuvnou podobu, nesmí v jejich otevírání bránit jiné kusy nábytku.
- Jestliže si pod lůžka na vysokých nožičkách pořizujete „šuplata", dbejte na vhodnou kombinaci materiálů.
- K uloženým lůžkovinám musí být zajištěn přístup vzduchu.
- Přikrývky, které každý den ukládáte, je třeba pravidelně větrat.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama