Úvod > bydlení > Povlečení 3x jinak

Povlečení 3x jinak

Rubrika: Ložnice    Vyšlo:
Publikováno v titulu Domov | Ročník 2007 Číslo 1
Autor:    foto archiv firem
Povlečení 3x jinak

Odvážný design i návrat k minulosti

Jedním ze současných trendů v dezénech povlečení je určitě návrat k textilnímu designu 50. let 20. století. Vedle vícebarevných pruhů a harmonických kruhů můžete vybírat i vzory stylitovaných přírodnin. Pokud jde o módní barevnost, převládají jasné doplňkové barvy - žlutá a bílá, černá a bílá nebo zelená se žlutou. Svůj vývoj prodělávají i prostěradla. Kromě jednobarevných dnes seženete též kousky s kruhovým nebo pruhovaným dezénem na bílém pozadí.

TRENDOVÉ JSOU DÁLE KOLEKCE S MLADISTVÝM ODVÁŽNÝM DESIGNEM, KTERÝ NECHÁVÁ BARVY S KLIDNÝM SVĚDOMÍM SOUPEŘIT O POZORNOST OKOLÍ.

  

Trendem současnosti jsou kombinace

Textilu dnes vévodí zejména kombinace dezénů. Dalo by se říci, že současné trendy jsou ve znamení eklektičnosti, to znamená: vyberte si jednoduše povlečení, které se vám líbí, a navzájem je zkombinujte. Vzory jsou tištěné, tkané i vyšívané a na vzájemnou kombinaci kolekcí dnes myslí též výrobci. Věřte, že mix dezénů v souladu s prostředím přinese do vaší ložnice harmonii a že vaše postel nemusí být jen monotónním obrazem.

NE OVŠEM ZCELA BEZHLAVĚ - DRŽTE SE PŘÍBUZNÉ BAREVNOSTI I JEDNOTY MATERIÁLŮ. ZŘEJMĚ NEBUDE VHODNÉ KOMBINOVAT SATÉNOVÉ POVLEČENÍ S FROTÉ PROSTĚRADLEM V RÁMCI JEDNOLŮŽKA. LÉPE JE POŘÍDIT BAVLNĚNÉ SATÉNOVÉ PROSTĚRADLO.

  

Povlečte si podle ročních období

Výběr barev a dekorů může výrazně ovlivnit vaše pocity i váš spánek. Vybíráte si vědomě podle svého vkusu a podvědomě podle své povahy. Na jaře nechtě vaši postel rozkvést a volte dekorativní květinové vzory, v létě jsou zase vhodné praktické přikrývky z lehkého saténu, který příjemně chladí. A podzimní spadané listí nemusí přikrývat jen zahradu za okny. Takový dezén s lístečky na bavlněném povlečení vás zaručeně uvede do říše snů. V zimě se zase hodí povlečení ze 100% bavlny (flanel, krep, mako satén) v teplých barvách, které pocitově hřejí.

ZKUSTE SI ZPŘÍJEMNIT SNY, KTERÉ JSOU PODLE SIGMUNDA FREUDA KRÁLOVSKOU CESTOU DO NEVĚDOMÍ, JAK JEN TO JDE. TŘEBA I VÝMĚNOU LŮŽKOVIN PODLE ROČNÍCH OBDOBÍ.

     
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama