Úvod > bydlení > Jak jste na tom se spánkem ?

Jak jste na tom se spánkem ?

Rubrika: Ložnice    Vyšlo:
Autor:    foto © Tomasz Trojanowski - Fotolia.com
Jak jste na tom se spánkem ?

Jak si usteleš tak si lehneš! 

Ve valné většině nehledáte ve svém nedokonalém spaní žádné záhady: Naše   soutěž Vás přiměla podívat se na vaši postel „jiným pohledem“ a ten vedl často k nelichotivým závěrům. V naprosté menšině byli ti z Vás, kteří byli zvyklí „na svůj důlek.“ Naopak většině proleželý důlek hodně vadil. Hitparádu nepohodlí ale vedly trojmatrace a první příčky ve schopnosti mučit tělo suverénně obsadily pružiny. Také vyšlo najevo, že nevhodná postel je spíše „plíživý nepřítel“. Přijatelné, byť ne dokonalé poměry se mění pomalu, často tak pomalu, že si vaše tělo na důvěrně známy pocit nepohodlí, někdy za vaši aktivní spolupráce, zvyká. Proto i relativně přijatelné spaní v hotelu na dovolené je často příčinou rozlady a neúspěšného spánku, zatím co doma je prostě doma. Jste ochotni matrace převracet, otáčet, podkládat a rolovat ve snaze napravit chyby, které jsou, objektivně nahlédnuto, nezvratné. Na druhé straně v tom může být zakořeněný atavismus – pelechy si konec konců vytváří i naši příbuzní, kteří sice bydlí ve vývojovém žebříčku  o poschodí níž, žijí ale v souladu s přírodou a udržitelný rozvoj mají zakotvený v  instinktech.


Stará láska nerezaví – postel to je víc než zdraví

 Zdá se, že zatím co linky,stoly,židle,sedačky považujeme za bytové zařízení, postele mají v našem myšlení status nemovitosti, nebo lépe slovensky „nehnutelnosti“. Je to prostě tak- není li to nezbytné, nehýbáme s nimi. Někdy jsme na to dokonce hrdí. Stáří vašeho ležení mnohdy dáváte do souvislosti  s délkou manželství ( co to už zažilo), což není až tak od věci. Nepřipadá Vám, že čím lepší televizory si kupujeme, tím méně je na nich opravdu k dívání?  Ostatně, zůstaneme-li u toho televizoru, cenově srovnatelného s matracemi, tak ten ve shodě měníme co pár let, zatím co  v přístupu ke komfortu spánku převládá hospodárnost. Ve vašich příspěvcích se objevila lůžka putovní - taková, která se přidělují vždy nejmladším členům rodiny, lůžka přechodná, rozkládaná ze sedaček, která navzdory nepohodlí prostě ve své nevhodné funkci zahnízdila i lůžka délesloužící, která mají odkrouceno až čtyřicet let. Důvody jsou někdy skutečně fatální. Kuriózní překážku vytvořila například rekonstrukce bytu, která znemožňuje staré „letiště“ vystěhovat. V tomto případě je Vaše lůžko skutečně nezvratnou částí nemovitosti a bude sloužit do další rekonstrukce, nebo asanace celého obydlí.


 Platonická láska k modernímu pohodlí

   Červená nit, která se vine všemi vašimi příspěvky, je touha spánkové poměry změnit. Pokládáte to za velmi důležité a za „bezesných nocí“ o nových matracích intenzivně přemýšlíte a pokud přece jen usnete – zdá se vám o nich. Kdybychom mohli považovat tuto soutěž za průzkumnou sondu mohli bychom Gumotexu doporučit ať vyrábí co může, protože  v dohledné době vypukne nákupní horečka. Jenže asi nevypukne. Alespoň povaha Vašich příspěvků o zřejmém rozhodnutí nevypovídá. Znáte to. Tak dlouho přemýšlíte jakou jízdenku si máte koupit, až nakonec jedete načerno. Ten pán co napsal: „každou noc jí (samozřejmě matraci) nadávám, že půjde z domu“,  má ke své matraci téměř partnerský vztah. Paní, co konstatuje: „mám velmi zlé matrace“ uvítala by som niečo lepšie“  bere svoje špatné spaní jako osud. Také věta „doufám, že letos bude čas matrace vyměnit“, se podobá novoročnímu předsevzetí, jejichž účinnost je pověstně nulová. „Hledám ty správné matrace“  zní velmi nadějně. Na druhé straně, jak to, že nebyly ještě nalezeny, když jsou. Nebo paní, co má nastudované všechny prospekty a různé firmy, ale stále se nemůže rozhodnout. Ve výčtu desítek podobných příspěvků bychom mohli pokračovat. Překvapilo nás to, nečekali jsme, že lidé přistupují k nákupu matrací s takovou pietou. Možná by se měl změnit vzhled prodejen a obsluhující personál by měl být oblečen do důvěru vzbuzující černé.


Udělejte krok správným směrem

   Možná netušíte, kolik energie a tím i času získáte, když budete dobře vyspalí. Že kvalitním spánkem třeba změníte svoji nenadějně se vyvíjející budoucnost. Že nově nabyté pohodlí, vám možná oslabí vzpomínky na zážitky prožité ve staré posteli, ale zato přinese zážitky nové. Třeba opravdu jenom nevěříte, že můžete „spát spánkem spravedlivých“  a zcela prostý krok pořízení nových matrací se vám zdá příliš jednoduchý na to, aby ve Vaší životní pohodě něco podstatného změnil. A co když ano? V tomto směru je široká nabídka Gumotexu lákavou příležitostí ke kroku správným směrem.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama