Úvod > bydlení > Ortopedické matrace Sára a Zora –evergreen a hit českého zdravého spaní.

Ortopedické matrace Sára a Zora –evergreen a hit českého zdravého spaní.

Rubrika: Ložnice    Vyšlo:
Autor:    foto jelinek.eu
Ortopedické matrace Sára a Zora –evergreen a hit českého zdravého spaní.

Bolí vás záda? Pak je tu Sára!
…Kdo ještě neslyšel tento slogan, pak asi v uplynulých osmnácti letech nežil v této zemi. Matrace Sára skutečně změnila trh se zdravým spánkem, a dodnes si udržuje svou vysokou kvalitu, pravidelně oceňovanou  prestižními známkami jako je  Czech made - dokonce  šestkrát za sebou, a nově známkou Česká kvalita – nábytek, což je certifikát udělovaný na základě zkoušek v české zkušebně, že výrobek je bezpečný a odpovídá českým požadavkům na kvalitu. Ujišťuji vás, že tohle se nedá říct ani zdaleka o všech  matracích, prodávaných u nás a halasně propagovaných  TV shopy. A proč si u Jelínků myslí, že jejich koncept spaní je lepší než  dnes nejpropagovanější  kombinace pěnová matrace / lamelový rošt? 
 
Odpovídá  David Srněnský z firmy Jelínek.

Ono je  zajímavé, že hlavní linie boje dnes probíhá mezi pružinovými matracemi a matracemi pěnovými a řekl bych, že sedm z deseti dotázaných by reagovalo tak, že nic jiného než pěnová matrace už nemá význam. Jenže pěnová matrace, to je jen půl pravdy, druhou půlku pak musí  vždy  tvořit kvalitní lamelový rošt, bez kterého matrace ztrácí význam, pokud má něco vydržet. Ortopedická matrace, má-li fungovat ve všech parametrech, by neměla být silnější jak 5, maximálně snad 7 cm, aby zajistila vlastně jen  rozložení váhy a těla a přenos tvarů těla na podložený rošt z pružných lamel. Taková matrace bez roštu ztrácí význam, stejně jako ztrácí vlastně význam rošt pod silnější matrací. Naše pojetí, kdy rošt je umístěn uvnitř matrace hned pod roznášecí vrstvou a je  tak přímou součástí matrace, řeší problém tedy zcela jinak – a podle mého technologicky  lépe. 
 
Ale v praxi si dnes  mohu přece koupit pěnové matrace vždycky o něco silnější, zpravidla okolo 15 cm.

Proč je to tak, to se zeptejte se tam, kde tohle řešení propagují. My jsme přesvědčeni, že takto postavená matrace může být sice velmi dobrá, ale v dlouhodobém užití  některé  problémy nedokáže vyřešit.
 
Které máte na mysli?

Podívejte, pokud chcete svému tělu zajistit kvalitní odpočinek, je třeba respektovat tři hlavní zásady - hygienu, dokonalou podporu těla, dlouhodobou životnost systému. Já bych ještě přidal robustnost  a snadnou manipulaci.     

Samozřejmě, můžete použít pěnu v silnější vrstvě, v krajním případě  až do 24 cm  a různé pěny zkombinovat, jenže to pak zase ztrácíte efekt  prodyšnosti a přestává vám fungovat ten lamelový rošt.  Kvalitní pěna přitom má přece fungovat především jako co nejlepší roznášecí vrstva, ne jako tlumič. Naše konstrukce, kdy ortopedický lamelový rošt je uvnitř  matrace, tedy hned  pod tou 5 cm  nebo 7 cm vysokou roznášecí vrstvou, je pro tuto funkci z podstaty věci nejlepší. Pokud ji ještě doplníte vhodným  výběrem pěny, třeba porézního Talalay latexu nebo Nawapuru, tak  je v tomto ohledu váš hygienický komfort dokonalý.   
 
Dále je to hygiena, tedy hygiena matrace. Za noc člověk vypotí okolo 1,5 l tekutiny a ta se musí někam ztratit. Ideální samozřejmě je, aby se s co nejmenšími problémy odpařila, jinak zůstává v matraci. Naše matrace, svou konstrukcí vlastně plná vzduchu, který matrací stále bez problému proudí, vysušuje a odvádí tuhle vlhkost naprosto přirozeně.
 
Dále je to snímatelný  potah, který můžete vyprat, ale to už dnes umí vlastně všechny kvalitní matrace, tady jsme na tom s kvalitními konkurenty stejně.
 
Na další díl povídání o zdravém spaní s firmou Jelínek se můžete těšit 15.6. Prozradíme vám zbývající zásady kvalitního odpočinku. Dozvíte se ale také např. proč si při opotřebení některých částí matrace nemusíte hned kupovat novou,  a ještě mnohem víc…
 
NEPŘEHLÉDNĚTE - právě probíhá soutěž s firmou JELÍNEK  - více informací...

Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama