Úvod > bydlení > Ortopedické matrace Sára a Zora - II.díl

Ortopedické matrace Sára a Zora - II.díl

Rubrika: Ložnice    Vyšlo:
Autor:    foto jelinek.eu a gajatz
Ortopedické matrace Sára a Zora - II.díl

V minulém díle nám David Srněnský z firmy Jelínek objasnil jak má vypadat fungující matrace, která poskytuje dokonalý hygienický komfort. Dnes se spolu s ním vrátíme k dalším důležitým zásadám, a to podpoře těla, dlouhodobé životnosti systému a snadné manipulaci.     
 
Jak je to tedy s onou dokonalou podpěrou? Z pěnových systémů vím, že je potřeba zajistit ideální tuhost  pro každou váhu, aby se spáč ani nepropadal, ale ani se nevytvářely tzv. tlakové body.


A to máte správné informace. Otázka ale je,  kam se vývoj pěnových matrací dnes pohnul a jestli to tuhle funkci skutečně ještě plní, případně jestli ji sice neplní, ale za cenu nesmírných komplikací. Vezměte si, jak pěnovky vznikly. Na rošt, zkonstruovaný z tenkých a pružných lamel uchycených v ohebných pouzdrech, se položila 5 cm vrstva z kvalitní pěny. Ta pěna jen zajišťovala měkký  přenos váhy lidského těla na rošt. Pak ta vrstva pěny rostla, matrace získávala sama svoji vnitřní pružnost a tuto vlastnost dotáhla k dokonalosti. Jenže – kde je  teď pohyb vzduchu, odvod vlhkosti, požadavek na hygienu? A co s tím pružným  roštem, který nyní působí vlastně v protiakci s již pružnou a dostatečně mocnou matrací a šetří především  matraci, aby vydržela déle, ale už méně  záda toho, kdo na ní spí? Celé to zavání docela slušným kouzelnictvím. 

 

Také jste zmínil  dlouhodobou životnost, robustnost.

Ano, to je důležité. Ona skoro každá matrace, s výjimkou těch vysloveně mizerných,  je na začátku  vysoce kvalitní, jen jde o to, jak dlouho. Každá i ta nejlepší  pěna se vysedí, každá lamela se může zlomit. Postel přece neslouží jen ke spánku, ta přece musí něco vydržet.
Náš systém použitý v matracích Sára a Zora je vlastně dokonalá skládačka, kdy jakoukoliv opotřebovanou část můžete vyměnit – náhradní díl vám rádi pošleme. A dokonce, pokud si na začátku pořídíte nosníky s nesprávnou tuhostí a zjistíte, že je vám matrace příliš tuhá nebo příliš měkká na vaši váhu, máte nárok na bezplatnou výměnu takových nosníků. To všechno za cenu podstatně nižších nákladů, než je pořízení nové matrace. Jinak, že je stará vysloužilá matrace problém, to věděl už Neruda. Fejeton „Kam s ním?“  zná každý z nás ještě ze školy. To vám u Jelínků nehrozí a myslím, že tenhle ekologický aspekt – vyměň jen to, co je opotřebované, bude mít stále větší váhu .  
 
A ta snadná manipulace?

A to si myslím, že je náš hlavní trumf. Sáru nebo Zoru si totiž pohodlně odvezete složenou v přepravní tašce o váze cca 18 kg v kufru vašeho auta. Pokud jste si v poslední době kupovali matrace, případně při malování jste je potřebovali někam umístit, určitě si ještě vzpomenete na to, jak jste je rvali napříč autem nebo padaly opřené o stěnu. Kvalitní pěna, pokud je skutečně kvalitní, se nedá  při tloušťce 15 cm  dostatečně zmáčknout tak, jako náš systém s pěnovými nosníky  a lamelovým roštem – ale to mně, až si to vyzkoušíte sami, dáte jistě za pravdu. Příležitost máte – máme jak vlastní prodejny, tak celou síť prodejců a naše zboží je dobře dostupné po celé republice i v zahraničí.       
 
Dobře, ale lamelový rošt vysoké kvality je navíc polohovatelný  a ty nejvyspělejší navíc  motorově ovládané.

Tak to máte pravdu, ale to přece jsou funkce, které se spánkem nijak nesouvisejí. Ve spánku ho takto v žádném případě nepolohujete. Ta funkce slouží pro zvýšení komfortu, pokud
musíte v posteli trávit delší dobu, dejme tomu během nemoci. V takovém případě  vám rádi pro zvýšení komfortu dodáme náš rošt, který je stejně polohovatelný a navíc prakticky nezničitelný. Ten vám naši matraci natvaruje pro pohodlné čtení v posteli úplně stejně. Jen bude tvořen silnými a podstatně odolnějšími  příčkami, protože tu ortopedickou funkci již zajišťuje rošt v matraci.    

Ještě na závěr. Vy vašim matracím naprosto věříte a mluvíte o nich s velkým zaujetím. Jak dlouho se jim vlastně  věnujete?

Prakticky deset let, kdy jsem k Jelínkům nastoupil po předchozím zaměstnání a zahraniční praxi. Dlouhou dobu jsem se u Jelínků věnoval organizaci  čalounické výroby a díky tomu, také vývoji našich matrací. Dnes se věnuji více obchodním záležitostem, ale  konstrukce a vývoj matrací je mým koníčkem a jsem rád, že  jste to na mě poznal. Já osobně vám za náš lamelový systém - přímo v matraci - ručím.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE - právě probíhá soutěž s firmou JELÍNEK  - více informací...

Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama