Úvod > bydlení > Chytrý styl s nádechem luxusu

Chytrý styl s nádechem luxusu

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Google+  foto archiv redakce
Chytrý styl s nádechem luxusu

Léto bývá často obdobím změn v bytě. A pokud na ně půjdeme od lesa, čili s rozumem, vykouzlíme luxusní interiér doslova z mála. Stačí dodržet pár zásad a vybrat si ty správné materiály, čím kvalitnější, tím lepší.

Současný styl bydlení sice charakterizuje na jedné straně střídmost - purismus, ale na té druhé vybavení, které nám zabezpečuje kvalitní a komfortní bydlení. Nádech luxusu a designového cítění lze vytvořit i pomocí následujících kroků:
 
1. Kvalita se rozhodně nebude vyjímat v přeplněném prostoru. Při zařizování se tedy držte zásady méně znamená více.
2. Z materiálů volte hedvábí, satén, kašmír, vlnu, kožešinu, kůži a bavlnu. Zaručují kvalitní zpracování, díky kterému si uchovávají charakter a vlastnosti poměrně dlouhou dobu.   
3. Nebojte se orientálních vzorů. Mozaika a jemnost japonské a čínské kresby přináší uvolnění a vyvolává pocit lehkosti v interiéru. Ve vzdušném prostoru se pak budou dobře cítit i vaši hosté.
4. Hrajte si s barvami, ale vždy dodržujte harmonii.
5. V módě je letos černobílá, která z oblečení pronikla i do bytových barev.
6. Místnostem vládne jeden styl, kterého byste se měli držet při zařizování. Indická taburetka s benátským zrcadlem vedle skříně po babičce jsou sice možná kousky s historií, kterých byste se neradili zbavovali, ale v interiéru budou dohromady působit značně zmateně.
7. To platí také o drobnostech, dárcích, suvenýrech z cest, které až dosud vládly vašim poličkám. Zamkněte je do skříňky s poklady a choďte se s nimi těšit ve smutných chvilkách. Do puristického interiéru totiž takové věci rozhodně nepatří.   
8. Ze stěny sundejte krajinku od Lady a nechte si zapaspartovat vlastní černobílou fotografii či plakát. Čistá linie takového výtvarného počinu umocní střídmé kouzlo celého prostoru.
9. ,,Vyhoďte“ lustr a nainstalujte lampy a lampičky, které lépe rozvrství světlo v prostoru a zdůrazní jednotlivé designové kousky.
10. Pěstujte pokojové rostliny, nejlépe trávy a čas od času si dopřejte řezané květiny do vázy.

 

A rada na závěr, nezapomeňte, že vždy je nutné veškeré změny řádně promyslet i s ohledem na to, zda jsou v obchodech k dostání prvky, které vám pomohou doladit vybraný styl. Pokud si přece jenom nevíte rady, poraďte se s odborným personálem přímo v obchodě s nábytkem či interiérovými doplňky.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama