Úvod > bydlení > Ochrana bytu či domu = klidné prázdniny

Ochrana bytu či domu = klidné prázdniny

Rubrika: Šetřit se nevyplácí    Vyšlo:
Autor:    Google+  foto archiv redakce
Ochrana bytu či domu = klidné prázdniny

Léto je v plném proudu a my vyrážíme na prázdniny, dovolené a cesty za dobrodružstvím. Než ale opustíme na delší dobu byt či dům, měli bychom učinit opatření k zamezení návštěvy nezvaného hosta…
 
Báječnou dovolenou může zkazit cokoli, a to i návrat do vykradeného bytu. Abychom tedy předešli takové situaci, musíme zloději zabránit v cestě k našemu majetku, případně mu jeho choutky pořádně ztížit. Nezapomeňte, že dnešní poberta je velmi vynalézavý a jednu zábranu překoná velmi snadno, s kombinací dvou či více to ale bude daleko horší. Buď ho tím natolik odradíte, že raději odejde anebo vzbudí pozornost a tím na sebe přivolá ruku zákona sám.

 

Před odjezdem na dovolenou
- Prvním, nejdůležitějším krokem jsou masivní zárubně, dobře zabezpečené dveře, bezpečnostní kování a dva zámky. V současné době existují různé typy ochranných klíčů a dalších mechanických zábran, se kterými vám poradí v každé specializované prodejně.
- Než odejdete z bytu, domu pečlivě zkontrolujte, zda jste všude zavřeli okna a jakékoli další dveře, vedoucí mimo objekt.
- Uschovejte cenné věci a doklady do domácího trezoru, případně je svěřte po dobu vaší nepřítomnosti do opatrování blízké osobě.
- Nezatahujte závěsy, rolety a žaluzie, a s pomocí časových spínačů světel, rádia či televize se snažte vytvořit zdání, že je v bytě někdo přítomen.
- Ideální stav nastává ve chvíli, kdy můžete požádat sousedy o občasnou kontrolu bytu či domu a vybírání poštovní schránky. To platí jak pro případ vloupání, tak i nepředvídané události, jakou je např.prasklé vodovodní potrubí či jiná havárie. 
 
U domu a v domě
- Na co majitelé domů rádi zapomínají jsou střešní okna, ale i ta je třeba zabezpečit.
- Právě okna a dveře z teras, představují u domů značné riziko vniknutí, jelikož zloděj často vyřízne v okenní tabuli prostor, jímž prostrčí ruku a okno si otevře. Tomu se dá zabránit nainstalováním bezpečnostních uzamykatelných madel.
- Pozornosti nenechavců neuniknou ani sklepní okénka, kde je nejideálnějším a trvalým řešením pevná mříž.
- Před odjezdem byste měli uklidit žebříky a další nástroje, s jejichž pomocí by zloděj mohl vniknout snáze do domu.
- Určitou překážkou je také plot, zakončený, ostrými dráty, či ozdobený keři či jinými rostlinami s trny.

 

Elektronická ochrana
Tento typ představuje v současné době nejlepší možnou ochranu majetku vůbec. Není to sice nijak laciná záležitost, ale co je to pár tisíc oproti statisícové hodnotě vašich věcí, o které můžete nedobrovolně přijít. Namontování elektronického zabezpečovacího systému je lepší svěřit specializované firmě, která prohlédne objekt, vyhodnotí všechna možná rizika, doporučí nejvhodnější rozmístění bezpečnostních čidel a nastaví různé stupně hlídání dle potřeby. Ta se instalují hlavně ke dveřím a k oknům. Po otevření dveří je na ústřednu vyslán signál, že se něco děje, a pokud nedojde po vstupu k odblokování systému v určitém časovém intervalu, spustí se poplach. Takto je možné zabezpečit dveře v celém objektu. Okna můžete zabezpečit jak proti otevření, tak proti rozbití. Pro ochranu objektu zvenku existují také tzv. infra závory, které nás po narušení nastavené plochy upozorní, že se někdo pohybuje v blízkosti domu. Elektronická ochrana funguje pomocí bezdrátového či drátového systému. Drátový systém je sice možná levnější, ale jeho instalace je poněkud složitější. Naopak montáž bezdrátového systému je mnohem jednodušší, systém je prostorově variabilnější a lze ho postupně rozšiřovat. 
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama