Úvod > bydlení > Duo koupel ve vaně pro dva

Duo koupel ve vaně pro dva

Rubrika: Koupelna    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto: Kaldewei
Duo koupel ve vaně pro dva

V poslední době se do popředí zájmu dostává tzv. trend společné koupele. To potvrzuje i psychologická studie kolínského Rheingold institutu, v níž se říká, že koupel ve dvou je jeden z důležitých faktorů péče o vztah. Rozhodující úlohu v žádném případě nehrají erotické prvky, ale především pocit nové intimity a harmonie.
 
Partnerskou vanu lze v podstatě využít jakkoli. Romantici vsadí na večer s partnerem při svíčkách, rodiče se ve velkém prostoru vyřádí i s dětmi. Ať ta či ona možnost, jedno mají společné, a sice, že vyvolávají příjemnou pohodu a odbourávají negativní rysy jakéhokoli vztahu. Toliko z psychologického hlediska. Ale abychom byli i praktičtí, pojďme si říci, o co se vlastně jedná.
Pokud se rozhodnete pořídit si vanu pro dva, máte na výběr ze dvou skupin, a sice vany umístitelné v prostoru a vany rohové. Nezapomeňte, že se jedná o solitér, obzvlášť v případě ,,prostorové“ vany, který potřebuje dostatečně veliké a vhodné umístění, aby vynikl jeho zajímavý design.
 
Níže vyobrazená vana Plaza Duo pochází z pera německého designového studia Phoenix Design, Stuttgart /Tokio a patří do segmentu výrobků Avantgarde, tedy spojení výjimečného designu s vysoce komfortním prožitkem. Její speciální tvar se upravuje podle pohybů koupajících a tím umožňuje množství různých poloh při koupeli. A protože designéři vycházeli z anatomie lidského těla, je vnitřní tvar Plaza Duo amorfně zaoblený, tedy dostatečně široký v oblasti zad, v celkové délce a také dostatečně hluboký. Mimochodem, nenechte se zmást faktem, že nikde není vidět žádný kohoutek a hrůznou představou, kolik kýblů vody tahle vana asi pojme. Co by to bylo za designery, kdyby nevyřešili leckdy rušivý moment armatury a neznásobili již tak dokonalé pohodlí. I proto je napouštění a vypouštění zabudované do vnitřní stěny vany.

 

Inspiraci pro tento bonbonek Ellipso Duo Oval byly, opět designerům studia Phoenix Designe, nejspíš časy dávno minulé, kdy koupel představovala doslova obřad a skutečně nebyla záležitostí pouze jedné osoby. Vana svým tvarem doslova volá po umístění v prostoru, kde vynikne její nadčasový design. Pohodlnou koupel ve dvou umožňují dva shodné zádové sklony, umístěné proti sobě, s jemně tvarovanými oblastmi pro ramena, a spolu s bezpečností protiskluzovou úpravou zaručují příjemné, ničím nerušené lenošení. Stejně jako v předcházejícím v případě, i zde se skryly přítoky, odtoky, přepady... Takže se můžete oddat i designovému “kochání”.

 

Rada na závěr
Rozhodně se nemusíte bát omezení daného dispozicí prostoru, kde chcete vanu instalovat. V současné době jsou k dostání jak v levém, tak pravém provedení a výrobci, vedle bílé, nabízejí i škálu dalších barev. Tento typ si také „zaslouží“ vířivý systém a další doplňky, jako jsou různé podložky, podpěry,  apod. Jelikož se ve dvojvaně nebudete pravděpodobně koupat každý den, měli byste si k ní pořídit ještě sprchový kout, který dostatečně splní nároky běžné denní hygieny.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama