Úvod > bydlení > Vícevrstvé dřevěné podlahy – hledejte kvalitu

Vícevrstvé dřevěné podlahy – hledejte kvalitu

Rubrika: Renovace    Vyšlo:
Autor:    Google+  foto DECOSPAN CZ
Vícevrstvé dřevěné podlahy – hledejte kvalitu

Každý, kdo se rozhodne pro dřevěnou podlahu, od ní očekává celou řadu vlastností: praktičnost, designový vzhled a v neposlední řadě kvalitu. Na trhu dnes sice můžete najít celou řadu podlahových značek, ale vybrat si takovou, která beze zbytku splňuje všechny tři požadavky, není nijak snadné.
 
Představíme vám tři druhy vícevrstvých dřevěných podlahovin pocházejících z nejušlechtilejších dřevin světa. Jsou odolné proti vlhkosti, poškrábání, sedí jak přibité a ještě dobře vypadají. Dejme tedy kvalitě jména:
 
PAR-KY
Na začátku stojí nejlepší výřezy dřeva, kterých je ale samozřejmě zapotřebí k výrobě dýhovaných parket mnohem méně než na klasické parkety. Díky aplikaci nejmodernější technologie dřevěné dýhy (až 700-1.000 m2 dýhy z jednoho m3 dřeva) je třeba k výrobě srovnatelné výměry podlah PAR-KY a SILENCIOSO by PAR-KY pouze 5 kmenových výřezů ve srovnání se 100 kmeny k výrobě tradičních parket: To je Váš příspěvek k trvale udržitelnému zachování lesů v dnešním světě. Prostřednictvím daného technického postupu se dřevo tence nařeže. Poté odpovědný pracovník provede ruční selekci podle barvy a kresby, a vybranou dřevěnou dýhu nalisuje na kvalitní nosič. Výsledek je dřevěná podlaha s šarmem, očividně příznivější pro každodenní užívání, s delší životností a modernější než klasické parkety.
 
Každá lamela PAR-KY je zvlášť ošetřena speciální technologií proti vlhkosti (Total Aqua Sealing). Díky tomu muže být dýhovaná podlaha položena všude (s výjimkou koupelny). Aplikací dřevěné dýhy o tloušťce 0,6 mm a současně dokonalou oboustrannou impregnací (D. S. I.) můžeme dosáhnout efektu živého dřeva. Nalisování dýhy na ultratvrdou HDF-desku a lakování osmi vrstvami laku pomocí technologie Diamond Lacquer System (Dia-Pro), zajišťují extrémně dlouhou životnost těchto podlah. Tato podlaha je také obzvlášť pevná v zámku UNICLIC, tedy se nevychyluje, nezvedá a je tedy mimořádně stabilní. Odolnost proti poškrábání je již samozřejmostí. Na trvalou kvalitu vám výrobce nabízí záruku 15 let.
 
PAR-KY je rovněž zařazena dle evropské normy EN685 do zátěžové třídy 31, to znamená, že je vhodná do bytových i lehce namáhaných komerčních prostor.  Tento typ podlah je zároveň opatřen tzv. FSC-certifikátem, který spotřebiteli zaručuje, že výrobek pochází ze zdravých obhospodařovaných lesů.


Foto – PAR-KY LOUNGE Teak


Foto – PAR-KY LOUNGE Zebrano


 
SILENCIOSO by PAR-KY
Tato novinka byla představena na Stavebních veletrzích v Brně. Upoutala na sebe pozornost nejenom vzhledem, odrážejícím klasické i exotické druhy dřevin, ale zejména technologií zpracování.
Výrazným prvkem je způsob lakování horní vrstvy, který připomíná úpravu olejem a má podstatnou ochrannou funkci.  S tím souvisí i snadná údržba a odolnost vůči opotřebení (zařazení do třídy W31 s patnáctiletou plnou zárukou).
 
Jádrem této podlahy je 12 mm silná a vodě odolná dřevovláknitá deska v nejvyšší podlahové kvalitě (FQ HDF).  Má extrémně hustý povrch (>1200 kg/m³) a technologie výrobního procesu umožňuje dřevěnou dýhu oboustranně impregnovat vícesložkovými lepidly (D. S. I.). Dřevěná nášlapná vrstva se tak stává materiálem podobným kameni a současně dřevo získává hlubokou a teplou barvu.
Okraje lamel jsou zakončeny příčnou i podélnou mikrofází a speciálně ošetřeny spolu se zámkem UNICLIC proti vlhkosti (Total Aqua Sealing) v barvě podle jednotlivých dřevin (T. A. S. Color).
 
Dřevěná nášlapná vrstva má povrchovou úpravu pomocí 8 vrstev laku tak, aby byla výjimečně odolná vůči opotřebení a získala exkluzivní vzhled olejované podlahy.  SILENCIOSO by PAR-KY splňuje rovněž i nároky na odraz světla, trojrozměrný účinek a bohatost barvy. Na spodní straně lamely je nalisovaná dvoumilimetrová vrstva korku. Právě kombinace hutného korku a těžké dřevěné horní vrstvy propůjčuje této podlaze velmi dobré akustické vlastnosti s tlumeným zvukem kroků blížící se celoplošně lepeným podlahám.
 
Podlahy PAR-KY a SILENCIOSO by PAR-KY  jsou určeny jak k pokládce celoplošným lepením, tak i k plovoucí pokládce. Díky své vynikající konstrukci jsou tyto podlahy velmi vhodné na podlahové vytápění.


Foto – SILENCIOSO by PAR-KY Olivovník


Foto – SILENCIOSO by PAR-KY Black Fraké

 

SIPA Floor
Další zajímavou novinkou jsou bezesporu dvouvrstvé dřevěné parkety SIPA Floor, které mají vysoké užitné vlastnosti, kde je třeba zmínit hlavně vysokou stabilitu podlahy. Proto jsou podlahy SIPA ideální pro pokládku na podlahové vytápění (s výjimkou buku). Podlahy SIPA jsou určeny pouze k pokládce celoplošným lepením.
 
SIPA je k dispozici v  lakovaném, případně olejovaném provedení. Vedle standardních dřevin (Dub evropský, Buk lehce pařený, Bambus, javor americký, javor čínský, ořech americký, třešeň americká) se pro výrobu těchto parket používají také exotické druhy jako jsou např. Afrormosia, Cabreuva Vermelho, Doussie, Iroko, Jatoba, Merbau, Teak Burma, Ipe, Ovangkol a Tigerwood. Ve vybraných dřevinách si pak můžete vybrat ze tří druhů – select (nejčistší třídění bez výskytu jádra a běli) – natural (barevně rozdílnější) a object (barevně rozdílný, možný výskyt jádra, běli a zdravých suků).

 


Foto SIPA Cabreuva Vermelho

 

Tip na závěr
Pokud si pořizujete podlahovou krytinu, nespoléhejte se pouze na nabídku jednotlivých firem, ale hledejte sami napříč trhem. Jedině tak vám neunikne taková, která bude sedět vašemu obývacímu pokoji, ložnici či kuchyni nejlépe. A pokud takovou nenajdete u vašeho prodejce, nebojte se požádat o radu, jak a kde ji můžete koupit. Více na www.decospan.cz.

Dřevěné podlahy, Laminátové podlahy, plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy DECOSPAN

V nabídce najdete především třívrstvé dřevěné podlahy TEKA, třívrstvé podlahy SINGHA PARATECH, třívrstvé podlahy SOLIDFLOOR, dýhované plovoucí podlahy PAR-KY, dřevěnou mozaiku na podlahy a obklady MOSAICID´ASOLO, laminátové plovoucí podlahy ALSAFLOOR, dvouvrstvé podlahy SIPA a luxusní dvouvrstvé podlahy MAZZONETTO - > KLIKNĚTE ZDE
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama