Úvod > bydlení > Matrace odhalí kvalitu spánku

Matrace odhalí kvalitu spánku

Rubrika: Ložnice    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto HOME INTERIER, HANÁK NÁBYTEK, a.s., a Fyzio
Matrace odhalí kvalitu spánku

Napadlo vás, že princezna na hrášku se možná ráno neprobudila rozlámaná z jednoho malého zrnka luštěniny ale vinou nepohodlného spaní? Abychom to řekli úplně přesně, její matrace nejspíš neodpovídala správné spánkové hygieně.
 
Jak tedy na to, abychom se ráno neprobudili s pocitem, že nás v noci přejel parní válec, ale naopak se cítili svěží a odpočatí. Řešení je vlastně relativně jednoduché, pořídit si vhodnou kvalitní matraci.

 

Mýty
Asi každý z nás zažil dobu, kdy se střídavě doporučovalo spát na tvrdé nebo měkké matraci. Argumentů – proč – bylo mnoho. Jenže: příliš tvrdá matrace narovnává páteřní oblouky, čímž vzniká klínovitý tvar meziobratlových plotének a navíc obepíná tělo jen v určitých bodech, což narušuje krevní oběh. Při obracení těla tak musí svaly a vazy vynaložit abnormální množství síly; příliš měkká matrace naopak prohýbá páteř do oblouku, díky tomu dochází k jednostrannému stlačování plotének, které tak nemohou přijímat tekutinu potřebnou k regeneraci. Navíc tělo musí vyvinout nejenom velkou sílu k obracení, ale také udržení stability.

 

Co je dobré vědět
Aby se vám na vybrané matraci snilo jako na obláčku, měli byste vybrat takovou, která svými parametry odpovídá fyziognomii vašeho těla. To znamená, že při ležení na zádech by měla podpírat páteř a klouby ve fyziologickém neboli přirozeně zakřiveném tvaru. A pokud spíte rádi na boku, měla by páteř být ve vodorovné poloze.
 
Novinku představují tzv. ergonomické vícezónové matrace, kde je brán zřetel na měkčí oblast ramen, nebo-li ramenní kolébku, pánve a patní oblast, ale také pevnější oblast pro podepření, nacházející se pod bederní částí. Tyto matrace se prodávají v provedení třízónové, pěti až sedmizónové. Věděli jste, že za rok vypotíte v průměru 200 l tekutiny? Proto musí být matrace prodyšná, tedy propouštět čistý vzduch k pokožce, umožnit výměnu vlhkého vzduchu za suchý a současně přes den odvést zbytkovou vlhkost pryč, tak aby večer bylo lůžko opět suché.

 

Dopřejte si kvalitu
Jedním z nejdůležitějších faktorů při volbě správné matrace je ,,to“, co se skrývá uvnitř. Materiál té nejvyšší kvality v současnosti představuje komfortní pěna RUBEX-NAWARO, obsahující slunečnicový olej. Jako první svého druhu využívá obnovitelné zdroje a zohledňuje životní prostředí. Vyznačuje se vysokou elasticitou a její výborná pružnost zajistí, že vás během noci nebude nikde nic tlačit. Díky vnitřnímu speciálnímu členění napomáhá k uvolnění a regeneraci páteře, kloubů i vnitřních orgánů. A když vezmeme v úvahu skutečnost, že se v průměru 80x za noc otočíme, určitě přijde vhod spát na takovém povrchu, který nám s tím vlastně tak trochu ,,pomůže“. Otevřené póry této antibakteriální pěny navíc zaručují optimální vzdušnost a zdravé mikroklima. Rubex-nawaro je lehčená pěna, takže se s takto naplněnou matrací bude velmi dobře manipulovat i oné křehké ,,princezně na hrášku“.

 

Důležitý doplněk
Každá správná matrace by měla mít i vhodný potah, tedy vyrobený z materiálu, jenž zajistí aktivní ochranu před nežádoucími vlivy prostředí. Potah by měl být snímatelný, prací a hlavně odolný. Více na www.homeinterier.cz.

Matrace, rošty postele, ložnice

Ložnice, matrace, nábytek HOME INTERIER

V našem sortimentu najdete vysoce kvalitní komfortní matrace z RUBEX NAWARO pěny, nábytek do ložnice, bytový nábytek, obývací pokoje, široký sortiment kuchyní , sedací soupravy a sedací nábytek, jídelní stoly a židle a další nabídku nejen nábytku.
Společnost HOME INTERIER s.r.o. je hlavním autorizovaným prodejcem společnosti HANÁK NÁBYTEK, a.s. pro Severní Moravu.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama