Úvod > bydlení > Kuchyňská dvířka - jak snadné je vytvořit novou kuchyň

Kuchyňská dvířka - jak snadné je vytvořit novou kuchyň

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto TRACHEA, s.r.o.
Kuchyňská dvířka - jak snadné je vytvořit novou kuchyň

Kuchyně je odedávna srdcem domova. Ta současná se stává plnohodnotnou součástí interiéru, často propojená s obytným prostorem. Možná i proto, že se mění náš životní styl. Kdysi neodmyslitelné denní vaření se stalo spíše víkendovou výjimkou a trochu i zábavou, kterou si můžeme užít v kontaktu s rodinou.
 
Požadavky a možnosti našeho bydlení mohou být různé, ale ať už budujeme reprezentativní vilu nebo rekonstruujeme 1 + kk, kuchyně bude důležitá vždy! A když jsme u kuchyně: nic neovlivní její vzhled tak, jako volba dvířek. Naštěstí dnes existuje nepřeberná škála jejich nabídky.


Calvados. Klasika nestárne

 

Nová kuchyň za pár hodin
Dát kuchyni švih a styl není zdaleka tak složité, jak by se mohlo zdát. „Nový kabát“ může oáza rodinné pohody získat skutečně za několik hodin. Stačí vyměnit kuchyňská dvířka. Při výběru vhodného designu a barevnosti ovšem nezapomínejte na materiál, který hraje v namáhaném kuchyňském prostředí významnou roli. Nejlepším materiálem MDF deska. Jde o jemnozrnnou mikropilinovou desku na bázi dřeva. Její výhodou je, že se výborně opracovává a je tvarově stálá. Na tuto desku je teplem a tlakem aplikována povrchová PVC fólie. Zásadní roli ve výsledném vzhledu dvířek pak hrají tvar frézování desky a dekor fólie.
 
Škála povrchových fólií sahá od moderních pastelových barev až k dekorům imitujícím dřevo. Tyto „imitace“ jsou tak věrné, že rozdíl prakticky nepoznáte (pravda – kromě ceny, ta je podstatně nižší…) Přidáme-li i následné povrchové úpravy – třeba lakování nebo patinaci, může dnes každá kuchyně být nezaměnitelným originálem…
Nábytková dvířka ( ale také římsy, rampy či stolové desky) najdou samozřejmě uplatnění i mimo kuchyni, ale jejich království se rozprostírá především zde.


Vždy moderní dub

 

Jak vybírat
Nábytková dvířka zpravidla nekupujeme každý týden. Nabídka na trhu je široká a reklamní slogany výrobců znějí lákavě a důvěryhodně…  Jak tedy správně vybrat?
Nejlepší doporučení zní: vsadit na prověřenou kvalitu. Renomovaní výrobci nabízejí opravdu pestrou škálu fólií, tvarů frézování i následných povrchových úprav. A kromě kvalitního zboží zaručují také odpovídající servis – včetně možnosti prohlédnout si na webu jednotlivé typy dvířek tak, jak vypadají zasazená do celku i typu kuchyně.
 
Není též od věci zjistit, nakolik výrobce vyhoví individuálnímu přání zákazníka. A další známkou serióznosti je obsah a úroveň informačních materiálů: katalogů či vzorníků, s jejichž pomocí budete moci v klidu domova popřemýšlet o tom, která dvířka budou pro vás ta pravá. Jde přece o vás a váš domov a máte právo vybírat si podle svého gusta…


Hi-tech v zeleném provedení...

 

Tip na závěr
Předním českým výrobcem nábytkových dvířek je už po mnoho let firma Trachea. Sympatickým rysem tohoto moravského výrobce je nejen trvalá kvalita výrobků, ale také nadstandardně vysoká péče o zákazníky (včetně těch, kteří se o koupi nábytkových dvířek teprve rozhodují).
Ze všech výstupů této firmy dýchá sympatická snaha dostát sloganu: Domov za každými dvířky.
www.trachea.czKuchyňská dvířka, kuchyně

Kuchyňská dvířka TRACHEA

Tradiční výrobce kuchyňských a nábytkových dvířek nabízí široký sortiment z frézovaných desek MDF a potažené PVC fólií. Zákazníkům je Trachea schopna nabídnout rozsáhlý sortiment tvarů frézování, druhů fólií a v neposlední řadě širokou škálu rozměrů včetně výroby podle individuálních požadavků zákazníků.


Švestka + vanilka - chutná už  na pohled...
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama