Úvod > bydlení > Trůn s noblesou...

Trůn s noblesou...

Rubrika: Koupelna    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto CWS
Trůn s noblesou...

Vzdávám hold vašemu trůnu, prohlásil kamarád, když odkráčel z oné místnůstky v novém bytě dalšího kamaráda. My dámy jsme zvedly nosy a páni se jali zkoumat, jak se sedí na moderní toaletní míse… 
 
Co vám budu povídat, záchůdek to byl vskutku špičkový. Usadíte se na prkénko a spustí se jemné odsávání pachů. Vše zůstane v míse, takže se dá říci, že ani pes by vás nevyčenichal. Pak stisknete tlačítko a vysune se vodní sprška, která vám očistí ,,sedinku“, a tu vzápětí osuší proud teplého vzduchu. A vy odcházíte čistí a voňaví, aniž byste se o to jakkoli zasloužili sami. Vlastně, ano, až na to jediné stisknutí tlačítka. Pány rovněž nadchlo, že se tahle toaletka také sama vyčistí. To se ostatně líbilo i dámám, protože kdo to po těch chlapech má přece pořád uklízet. Mimochodem, komu tohle něco připomíná, říkám ano, máte pravdu bylo to spojení toalety a bidetu, pomůcky u nás bohužel ještě stále ne příliš rozšířené. 

 

Mrška sprška
Jelikož jsem již majitelkou nové a kvalitní mísy, rozhodně jsem neměla chuť ji vyměnit za tuto ,,úklidovou četu“. Jenže mi to přece jenom nedalo, a tak jsem se pídila po tom, jak jinak bych si mohla dopřát stejný hygienický komfort. Takže pokud vás děsí představa výměny celé toaletní mísy, nezoufejte. Na trhu je k dostání také samostatné sedátko s bidetovou sprškou, určenou pro oboustrannou intimní hygienu. Je zde zachována rovněž vlastní samočisticí funkce, takže toaleta je vždy dokonale umytá.

 

Kadibudka 
Kde jsou ty časy suchého zařízení, napadlo mě, když jsem, naladěna ,,čistotným“ sedátkem, zapátrala, co nového mezi mísami. Možností k výběru je totiž nespočítaně. Kromě vzhledu a funkcí je třeba brát ohled i na způsob ukotvení. Světu a toaletám vládnou závěsné klozety. Důvod to má možná až překvapivě praktický – dobře se pod nimi uklízí. I mě ovládla. Na můj skromný dotaz, zda udrží mého chotě o hmotnosti hrošíka liberijského, jsem byla ujištěna, že ano, neb tyto systémy jsou konstruovány až na zátěž 400 kg. Navíc s nimi můžete ušetřit až na 20 cm, které jsou v malé koupelně už pořádně znát. Díky zabudované nádržce tyto toalety působí decentně, navíc vás nebude rušit jinak poměrně hlučné splachování.

 

Na stojáka
Milovníci klasiky, utřete slzu. Výrobci rozhodně nezanevřeli na staré dobré stojací mísy. Svěřili je ale do rukou designerů a občas se člověk ani nestačí divit. Samozřejmostí je zde již dnes systém dvojího splachování, což přivítají hlavně šetřílci. Některé mísy bývají opatřeny antibakteriální vrstvou, usnadňující následné čistění. Další vychytávka – sedátko se zpomaleným dopadem pak zcela minimalizuje bouchání a následné ničení. 
 
Pokoukání
Koho od designového kousku věhlasných umělců, kteří se takto zabývají intimitou nás všech, odradí cena a následně stav vlastního konta, nemusí smutnit. Zajímavé a vtipně řešené kousky se dají najít napříč nabídkou, od těch nejdražších až po levnější modely. Přemýšlela jsem, co bych vám tak nabídla jako hlavní trend. Jenže kreativci se rozhodli, že si každý budou hrát jinak. I proto si můžete pořídit keramiku s pravoúhle řešenými hranami, uvelebit se na ,,vajíčku“ a nebo si pořídit na ,,onu místnost“ skříňku. Tu pak jednoduše odklopíte… a trůn je váš. Řekla bych, že tam se asi návrhář moc nepředřel. Mísu zkrátka schoval a bylo po práci. Nutno podotknout, že mi to osobně připomíná návrat k již zmíněné ,,kadibudce“.


 

Halali
Prakticky myslícím uživatelům je ještě třeba dodat, že mísy se vyrábějí různých velikostech, což je pozitivní při nedostatku místa, ale také při faktu, že ji pořizujeme pro méně pohyblivé osoby, které si např.hůře sedají. A pokud opravdu fandíte designu, nezapomeňte také na správné doplňky, které vám pobyt v tomto ,,království“ zpříjemní.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama