Úvod > bydlení > Koupelny - zkuste to jinak

Koupelny - zkuste to jinak

Rubrika: Koupelna    Vyšlo:
Autor:    Google+  foto archiv firem
Koupelny - zkuste to jinak

Koupelny se pozvolna stávají centrem relaxace, místem, kde si vedle běžné denní hygieny můžeme také odpočinout a nabrat nových sil. Podle toho se také mění z ,,popelek“  v elegantní prostory, vypovídající o tom, nakolik si vážíme sebe samých.
 
Ještě donedávna nálepka – soukromý prostor, vstup zakázán – přisoudila koupelně nejenom tak trochu tabuizovaný nádech, ale rovněž minimální částku z rodinného rozpočtu k různým opravám, rekonstrukcím, apod. Bylo to místo, na kterém se dá ušetřit, protože: zdržujeme se zde minimální dobu, nevodíme sem návštěvy, vedle toalety jde o nejmenší prostor v bytě. Tento názor ovšem v dnešním, spíš více než méně uspěchaném světě tak trochu přežil, a koupelny se stávají jakousi regenerační oázou svých majitelů.

 

Provizorium zakázáno   
Pokud jste se tedy rozhodli jít s dobou, nehledejte provizorní řešení v duchu ušetřit, co to dá, protože taková snaha se vám rozhodně nevyplatí. Co už ale stojí za řeč, je pořádné plánování. Pokud si sami nevíte rady, obraťte se na architekta, případně designera. Možná vám navrhne zajímavé řešení, které by vás jako laiky, nejspíš ani nenapadlo, a které vám ve finále může ušetřit nemalé peníze. Novou koupelnu si nepořizujete na rok ani na dva, ale na mnohem déle. Drobné úpravy se dají dělat průběžně, ale zásadní věci je třeba vyřešit na pár let dopředu. Chyby se neobjeví hned, ale až s postupným používáním a oprava pak stojí další, tentokrát skutečně zbytečné peníze.

 

Praktické kroky
Ne vždy lze koupelnu vybourat a přestavět tak, jak by si člověk představoval, a to především z důvodu základních dispozičních řešení bytu, domu… Nicméně zachování alespoň určitého stupně soukromí, obzvlášť při tzv.dvojčeti – tedy spojení koupelny a toalety je možné řešit pomocí různých zástěn, příček, ale také koupelnového nábytku. Pocit pohody v koupelně rozhodně nevyvolají různé trubky, rozvody, nádržky apod. Vyměňte je za podomítkové baterie, armatury, zkrátka veškeré zařízení, jehož technické části lze schovat za stěnu, do skříněk apod.

 

Buďte hraví 
Technickou stránku věci uspořádání koupelny je lépe nechat na odborníkovi, o to víc se pak zapálení ,,kreativci“ mohou pustit do vlastního zařizování. Pokud jste si jasně definovali myšlenku, co od budoucí koupelny skutečně očekáváte, zda to bude čistě ,,pracovní“ místo nebo pouze odpočinkové či od obojího kousek, můžete přikročit k další fázi, a to vybírání nábytku, v němž nemusí do relaxační zóny chybět např. ani malé křesílko. Vybočte z řady a při zařizování vyrazte nikoli do oddělení koupelen, ale sáhněte např. po zahradním nábytku. Ostatně, teď s končícím létem vás možná prodejci překvapí i různými slevovými akcemi. Jelikož je takový nábytek ošetřen proti vlhkosti, rozhodně mu nebudou nijak vadit zatoulané kapky vody. A co obkladačky, zkuste se pro jednou vyhnout nejenom složitému nalepování, ale také pozdějšímu provrtávání, když si budete chtít na zeď připevnit poličku, věšáky, apod. Řešením jsou voděodpudivé barvy, s nimiž vaše koupelna dostane ráz obytné místnosti.

 

Co všechno se dá dělat ve vaně…
Je toho dost, kromě hezkých chvil ve dvou, také číst knihu, popíjet šampaňské, poslouchat muziku, telefonovat, či sledovat televizi. Veškerou elektroniku ale musíte vybírat v provedení – voděodolné, kterým nevadí vlhké prostředí ani přímý styk s vodou. Televize se podle různých stupňů krytí instalují v různých vzdálenostech od vany. Rovněž není nutné kvůli instalaci vybourat půlku koupelny, protože vedle připojení signálu kabelem je možné ,,chytat“ signál prostřednictvím bezdrátové technologie.


Koupelny, koupelnový nábytek, rekonstrukce koupelen

REMI ART - Koupelny Erbes

Rekonstrukci bytových jader z tvárnic YTONG nebo ze sádrokartonu. Rekonstrukce i nalepením keramických obkladů na stávající bytové jádro.Komplexní dodávky- keramika JIKA, obklady RAKO Horní Bříza, Chlumčany, zahraniční obklady a dlažby. Zajišťujeme veškerou projektovou dokumentaci a konzultaci s projektantem, vyřizujeme i stavební povolení.

Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama