Úvod > bydlení > Nábytek letošního podzimu

Nábytek letošního podzimu

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto: Horm, MDFItalia, T.Kita.
Nábytek letošního podzimu

Móda vládne prakticky všemu. Jeden podzim vyrazím v supermoderním dlouhém kabátě a ten další buď prchám do kanálu nebo do obchodu pořídit si rychle nějaký krátký kousek, abych nedělala světu a svým dětem ostudu. Boty, co šly předloni do špičky se loni zakulatily a letos dostaly jakýsi podivně neurčitý výraz a ´la nevím kam teď. Z velké kabelky se letos stala malá, protože ty oficiální se zvětšily. A tak bych mohla pokračovat dále. Když se to vezme kolem a kolem, vlastně stejné je to i s nábytkem…
 
Vždycky jsem byla pyšná na to, jaký mám pěkný a kvalitní nábytek. Jeho čisté a jednoduché linie šly s dobou celkem bez problémů až do chvíle, kdy jsem se přestěhovala. Do čerstvě vymalovaného obývacího pokoje s nově položenou plovoucí podlahou jsme rozestavěli jednotlivé skříňky, jenže výsledný ,,ách“ efekt se nedostavil. Zkrátka, jak se trefně vyjádřil můj syn, byla to hrůza. Abych to zkrátila, i jednoduchost se tedy časem stane ,,de mode“ a nezbylo, než se vydat hledat nové trendy.
 
Nábytkový podzim 2008
Vybavení vládnou světlé barvy, z nichž dominantu tvoří bílá. Ostatně, barva nevinnosti spolu se svými odstíny pronikla do všech dalších sfér – módy, doplňků, high-tech, ale také např. do automobilového sektoru. A jak naznačují statistiky prodejnosti, bílá patří k nejoblíbenějším. Nejspíš to bude dáno faktem, že díky své srozumitelnosti a pocitu světla, který z ní vyzařuje, stejně jako snadné kombinovatelnosti s dalšími barvami a materiály patří k nadčasovým variantám.

 


V sedacím nábytku mě oslovily pohovky japonského návrháře Toshiyuki Kity, žijícího a tvořícího v Itálii. Minimalistický výraz, čisté linie, bílá barva a dokonalá funkčnost kombinují japonskou jednoduchost a promyšlenost spolu s italským citem pro design.
 

Cestou za novým obývacím pokojem mi neušlo, že designéři stále rozehrávají souboj materiálů. Daří se jim to natolik, že těžko říct, který vyhrává. Kombinuje se možné i nemožné v duchu hesla nic není zakázáno – vše je dovoleno.  
 

Barevný akcent vynikne ve spojení s protipólem. Tuto knihovnu tvořil milánský architekt Mario Bellini nejspíš v duchu jing a jang. Nutno dodat, že se mu to povedlo dokonale a dílo přitáhne samo o sobě, tedy i bez ,,vznešeného“ obsahu.
 
 
Vždycky mě fascinovaly babiččiny skleníky, kde si vystavovala fotografie svých blízkých, památeční hrnečky a dárky z cest. Taková věc přece patří do každého obývacího pokoje. I kdyby už jenom proto, že u ní můžeme lehce zapřednout hovor s návštěvou. Skleníky ovšem také inovovaly, a tak si nejspíš pořídím tyto vitríny z čirého a pískovaného skla designového studia Tecnico Horm.
 

Tato obývací stěna pochází z dílny opět italského designera Bruna Fattoriniho. Je až neuvěřitelné, jak bílá dokáží rozsvítit prostor. Navíc, při vhodně zvolených barevných doplňcích rozhodně nepůsobí nudně, jak by se mnohým pochybovačům mohlo zdát.
 

Bojíte se bílé?  
Není důvod se vyhýbat této barvě v interiéru. Současné materiály totiž vykazují vlastnosti, omezující jakékoli zašpinění na minimu. A i kdyby jste přece jenom někde objevili flek či šmouhu, lze je jednoduše setřít přípravkem určeným k ošetření nábytku stejně jako kterýkoli jinak barevný kousek.
Takže pokud jste dopadli při osídlování nového obývacího pokoje stejně jako já, přeji vám šťastný ,,lov“ při pátrání po dokonale nadčasových produktech.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama