Úvod > bydlení > Matrace nebo mobil - co koupíte raději?

Matrace nebo mobil - co koupíte raději?

Rubrika: Ložnice    Vyšlo:
Autor:    Foto a ilustrace Jelinek.eu
Matrace nebo mobil - co koupíte raději?

Vypadá to, jako bychom vedli dva životy -  ten denní a noční. V mých mladických a zřejmě naivních představách, „noční život“ figuroval jako něco nesmírně lákavého, ale bohužel příliš náročného nejen na životosprávu ale i osobní finance.
 
Vaše ohlasy v anketě poslední soutěže o perfektní matraci mně ale otevřely oči. Její výsledky totiž říkají, že je tomu přesně naopak. Široká veřejnost vede  uspokojivý a zábavný život ve dne, zatím co v noci není většině co závidět. Oddává se totiž činnosti, která je provázená někdy až bolestným odříkáním a překvapivou šetrností-nekvalitnímu spánku. V ojedinělých případech až s tristním dopadem na životosprávu, srovnatelným s prohýřenými nocemi v mých původních představách. Existuje pro to nějaké rozumné vysvětlení?
 
Zjevně ano. Denní radosti si skutečně prožijeme při plném vědomí a často i se závistivým obdivem přátel – rádi se blýskneme zajímavou hračkou u ucha, s potěšením sledujeme oblíbený seriál velkoplošně. Proto každoročně čteme v ekonomické rubrice, že prodejci elektroniky si o vánocích „mnou  ruce.“ Jejich méně šťastní kolegové s ložnicovým nábytkem by mohli stáhnout rolety. Investice kterou bychom doslova zaspali nás nepřitahuje. Spánková pohoda také není téma vzbuzující nadšený společenský obdiv. Člověk, který by se chtěl vmísit do nadšené diskuze o super nákupech a pochlubit se pohodovým spánkem by uprostřed řečí o dlouhé noční frontě na I Phone, působil jako podivín. Osobně si myslím, že nezdravou úchylkou trpí právě lidé, kteří v těch nočních frontách stáli a tvrdili že je baví. Dali tak ostentativně najevo, že je vlastní postel ničím nepřitahuje. A to je škoda. Protože do  postele by se člověk těšit měl. Existují pro to dobré důvody.

 

I postelové matrace prošly v minulých létech bouřlivým a obdivuhodným technologickým vývojem, který si nikterak nezadá s vylepšeními, které u veřejnosti vytváří mobilománii. A přitom si dovedu o matracích představit stejně zaujaté a vášnivé diskuze. Díky elektronice máme inteligentní domy, ale dnes v nich můžeme mít také inteligentní postele, které náš životní styl obohatí zcela konkrétně každodenním komfortem. V mnohých případech trvalo desítky let, než se cenově náročné materiály a draze zaplacené zkušenosti z výzkumů dostaly až do dnešní obchodní nabídky a vy máte šanci si je užít. 


Princip funkce lamelové matrace

 

Necítíte - li se v pohodě můžete volit mezi ortopedickými a anatomickými, které umožňují přirozenou polohu, přináší úplné uvolnění svalstva a usnadňují krevní oběh. Avšak volbu nové matrace není třeba vázat na vědomé potíže. Bydlení si přece nekrášlíte proto, aby vás život nebolel, ale abyste cítili komfortně. Moderní ergonomickou matraci jistě ocení všichni, i ti nejzdravější. Mladí lidé na posteli doslova bydlí, učí se na ní, poslouchají muziku a někdy i dlouze diskutují. Pro „život v leže“ není určitě nejvhodnější putovní kousek, který se zdá docela dobrý.  Díky široké nabídce si můžete matraci doopravdy vybrat a také vychutnat.


Ortopedická matrace EMBRACE

 

Aby to tak dopadlo dáme vám sedmero rad, které vám možná správné rozhodnutí o nákupu nových matrací usnadní:
1. Než si půjdete koupit nový mobil, navštivte vaši ložnici a chvíli v ni pobuďte.
2. Zkuste si vybavit ten šťastný okamžik a to nadšení s jakým jste (zpravidla před mnoha lety) šli poprvé ulehnout do vaší nové postele.
3. Zamyslete se, kolik minut denně provoláte (těch peněz) a kolik hodin hluboce prospíte -  kdo spí, ten neutrácí. 
4. Připomeňte si jak pracně hledáte svoji polohu, abyste se nakonec  probudili uprostřed noci  „někde uprostřed“.
5. Pro některé z vás bude možná motivací srovnání výchozí osobní váhy s tou nynější.
6. Připomeňte si, kolikrát vás v poslední  době pobolívala záda, nebo kolikrát jste v poslední době nebyli ráno zrovna v nejlepší kondici.
7. Dobrá matrace drží svoje nejlepší vlastnosti asi deset let. Samozřejmě vydrží déle. Ta obyčejná přestane být funkční za pár měsíců. 


Nechceme nezodpovědně předstírat, že nová matrace je lékem na všechno. Léky na všechno ve skutečností neexistují. Mají-li ale pravdu dlouhodobé světové průzkumy, potom byste mohli s nákupem nové kvalitní matrace očekávat:
- zlepšení vaší večerní pohody o 70%
- zlepšení kvality spánku o 60%
- zmírnění bolesti zad o 55%
- zmírnění pocitů „ztuhlosti o 51%
 
Rozhodně toho není málo a za zvážení to určitě stojí.
www.jelinek.eu

 

Matrace, rošty postele, ložnice

Ortopedické matrace JELÍNEK

Postel je jedním z nejúžasnějších vynálezů všech dob. Není důležité, kolik času na lůžku strávíte, ale jak kvalitní bude odpočinek, který si zde dopřejete. Právě při spánku je člověk schopen zregenerovat až 90% svých fyzických i duševních sil. Na to, zda se člověk vzbudí ráno čilý a odpočatý, má rozhodující vliv volba správné matrace. Pro zdravý spánek a dokonalou relaxaci nabízí firma JELÍNEK svým zákazníkům řadu kvalitních matrací včetně ortopedických lamelových.Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama