Úvod > bydlení > LED diodová svítidla

LED diodová svítidla

Rubrika: Technika v bytě    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto WENZEL s.r.o.
LED diodová svítidla

Absolutní design, nenáročnost, dlouhá životnost: to jsou vlastnosti jedinečných svítidel budoucnosti. Výhody LED diod oproti klasických žárovkám jednoznačně tví v desetkrát menší spotřebě energie, což je dáno tím, že LED dioda mění elektrickou energii přímo na světelnou, takže nevytváří další zbytečné teplo.
 
To je zelená pro designery ve výběru materiálů pro finální výrobky. LED mají dlouhou životnost dosahující až 100 000 hodin, což je dáno i tím, že nepotřebují k životu ani vlákno, ani skleněnou baňku. Jsou odolné nejenom vůči nárazům a vibracím, ale také úsporné a prakticky neporuchové. Jejich světlo je na rozdíl od běžných žárovek mnohem jasnější.
 
V současné době jsou na trhu k dostání LED diodová svítidla, která jsou určena vždy pro jiný druh svícení a místo použití. Každé takové svítidlo má také své specifické vlastnosti. Nahlédli jsme do novinek společnosti WENZEL a vybrali následující designové lahůdky:


Svítidlo GLAM k montáži na plochu

 

,,Mini“ hvězdy
POSH, SHINE, SLIDE a GLAM – to jsou miniaturní svítidla osazená jednou LED diodou o příkonu 1,2 W, jejichž světelný tok má hodnotu 109 Im. Svítidla POSH a SHINE se vsazují do připraveného otvoru v ploše, o průměru 40 mm a hloubce 6 mm. Na povrch pak vystupují pouhé 4 mm, takže světlo krásně splývá s plochou. Na plochu se montují svítidla SLIDE a GLAM, která přesahují plochu o 10 mm. Průměr otvoru pro kabel a konektor tak činí pouhých 9 mm.


SHINE se vsazuje do otvoru hlubokého pouze 6mm

 

Jedinečná K5
Bodová světla v nabídce LED diodových novinek zastupuje svítidlo K5, které by rozhodně nemělo uniknout vaší pozornosti. Jeho příkon činí 3,8 W a je osazeno celkem šesti kusy LED diod. Průměr otvoru pro zapuštění by měl být  68 mm při hloubce 10 mm. Toto světlo svým výkonem překoná klasická halogenová světla.


SPOT LED

 

Dokonalá atmosféra
Hledáte svítidlo, které by vytvořilo měkké osvětlení různých zákoutí či dokreslilo atmosféru interiéru? Pak pro vás může být řešením bodové svítidlo LELA mini, které má příkon pouhých 0,4 W, zapouští se do hloubky 6 mm do otvoru o průměru 25 mm. Povrchovou plochu tohoto svítidla tvoří opálový plast a 30 mm rámeček. V této kategorii najdete ještě další svítidlo SPOT LED s příkonem 1,0 W, průměrem 26 mm, které se zasazuje do hloubky 11 mm. Průměr vnějšího rámečku pak činí 35 mm. Toto svítidlo je osazeno čočkou, která zužuje vycházející světelný paprsek.


SLIDE vystupuje nad plochu pouze 10mm

 

RUN
Poslední článek z dnešních novinek tvoří LED diodové svítidlo jménem RUN. Jeho těleso má rozměr standardního reflektorku pro halogenové žárovky. Otvor pro zasazení musí být velký 56-60 mm a zapouští se do pouhých 16 mm. Také toto svítidlo má velmi malý příkon – pouhých 1,0 W.
 
Závěrem
Příjemné měkké osvětlení nikoho rozhodně nenechá na pochybách, že LED diodová světla byl ten nejlepší krok do vašeho interiéru. A pokud k tomu připočtete všechny výše zmíněné klady, taková volba se vám určitě vyplatí. Více na www.wenzel-sro.cz.


POSH
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama