Úvod > bydlení > Když kouzlí designeři

Když kouzlí designeři

Rubrika: Design    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto/Video: Frontdesign
Když kouzlí designeři

Zkoušeli jste někdy namalovat obrázek do prostoru? Myslíte, že to nejde? Chyba lávky. Švédská designerská skupina FRONT popírající svými výtvory všechny možné fyzikální zákony, zahodila papíry a své vize črtá ve vzduchu o sto šest.
 

 

Výtvory této povedené dámské čtyřky jdou mnohy tak trochu za hranice chápání. A přitom, jak samy podotýkají, vlastně ani o nic nejde, jen o jedno: najít na každém původním kousku něco nového, zkrátka podívat se na věc ze zcela jiné strany než by to udělal kdokoli jiný.  

 

Ale vraťme se ke skice ,,ve vzduchu”. Právě tyto sympatické seveřanky vymyslely postup, jak zhmotnit své náčrtky do prostoru. Jednotlivé výtvory promítají s pomocí metody v níž kombinují dvě moderní techniky. Vedle práce na novém produktu tak vlastně současně vzniká i jakési umělecké představení malé formy. I proto pojmenovaly tento nábytek zcela příznačně – Sketch, neboli črta.
 
Zjednodušeně řečeno to vypadá asi tak, že namalují perem ve vzduchu obrázek. Jejich tahy rukou jsou ale zaznamenány tzv. Motion capture metodou a mění se ve 3D digitální  soubor. Ten se dále zhmotní s pomocí metody rychlého vytváření prototypu do skutečného kousku nábytku.

 

Motion Capture je technika, která převádí pohyby do 3D souboru. Většinou se používá pro výrobu animací ve filmech a počítačových hrách. Designerky použily tuto techniku k jednoduchému zachycení bodů pera, během kreslení jednotlivých kousků nábytku ve vzduchu.
 
Metoda rychlého vytváření prototypu  je proces, který zhmotňuje 3D soubory.  Laserový paprsek postaví 3D soubor vrstvu po vrstvě uvnitř tekutého plastického materiálu. Přesněji řečeno s pomocí laserového paprsku je vytvrzen každý 0.1 mm tekuté hmoty. Po několika hodinách se tak ze 3 D souboru stává zhmotněný produkt.  
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama