Úvod > bydlení > Dětský nábytek si žádá kvalitu

Dětský nábytek si žádá kvalitu

Rubrika: Vše pro děti :-)    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto: Qwitt
Dětský nábytek si žádá kvalitu

Zařizování dětského pokoje, od toho nejmenšího určeného pro miminka až po studentský, s sebou nese kupu příjemných starostí. Jedna věc je však vytvoření správné atmosféry, ve které se bude dítě cítit dobře a druhá pak vybavení funkčním nábytkem splňujícím nároky ergonomie, zdraví a kvality. A začít bychom měli od postýlek či postelí….
 
Těžko lze spočítat kolik stránek bylo napsáno o kladném vlivu zdravého spaní na člověka. V případě dítěte, a to již od kojeneckého věku až do dospělosti, kdy se neustále vyvíjí jeho pohybový aparát, to platí obzvlášť. Není tedy pochyb o tom, že základem dětského pokoje a vlastně již jednou z primárních potřeb kojence je kvalitní postel.

 

Dětské postýlky
Začněme materiálem. Rozhodně se vyplatí dát přednost masivu, a to buď v provedení z levnější borovice, smrku nebo dražšího ale opět kvalitnějšího buku či dubu. Postýlky pro kojence by měly mít tři polohy, horní, prostřední a spodní. Postýlka tak roste s dítětem zhruba do tří let věku. Problematickou otázkou někdy bývá spouštěcí bočnice. Větší a šikovnější děti si s touto ,,překážkou“ často poradí samy. Stoprocentně bezpečná ale pro ně bude postýlka se spouštěcím kováním tzv. TOM-fix, které je zcela zakryté. Malé děti dokáží v postýlce občas pěkně řádit, proto je důležité si všímat i spojů. Všechny nebo alespoň většina by měla být na tzv. ,,šroub a váleček“, což je velmi pevný přiznaný spoj, který lze během používání kdykoli dotáhnout, takže postýlka je i po hrubším zacházení stále pevná. Když k tomu přidáme ještě fakt, že nábytek z masivu se moří, lakuje a voskuje, k rozhodnutí zda koupit určitě přispěje , vedle atestu bezpečnosti, také atest zdravotní nezávadnosti.

 

Dětské matrace
Kvalitní výrobce dětského nábytku by měl dodat s postýlkou také odpovídající matraci, nejlépe naplněnou HR studenou pěnou, plně respektující trend zdravého spaní, potaženou carbonovými, bambusovými, lyocellovými, nebo microcareovými vlákny. A protože ne vždy stihneme miminko přebalit včas, rozhodně není na škodu, pokud má taková matrace i snímatelný prací potah. 
 
Přebalovací pultíky
Přebalování nám rozhodně půjde lépe s přebalovacím pultíkem. Některé bývají součástí postýlek, jiné jsou mobilní, stačí je položit na horní rám postýlky a po přebalení uklidit zpět na své místo. Jejich zabezpečení při manipulaci s dítětem zajišťují výseče, díky nimž je pultík po všech stránkách stabilní. Snímatelná varianta zvládne zatížení do max 15 kg a je vhodná do menších dětských pokojů, protože nezvětšuje postel a přitom není nutné miminko přenášet od postýlky na větší vzdálenost.

 

Přebalovací komoda
Miminka potřebují při přebalování spoustu věcí. A je rozhodně praktické, pokud vše máme na jednom místě. Vrchní část této komody proto slouží jako přebalovací pultík, soustava šuplíků ve spodní části pak umožňuje přehledné rozdělení jednotlivých pomůcek. V pozdějším věku dítěte může posloužit jako komoda na menší kusy oblečení, případně skříň na hračky apod. Je  vyrobena z masivu a váží 65 kg. Zdánlivě velká váha se stává výhodou ve chvíli, kdy si do zásuvky stoupne dítě – a nepřevrhne ji.

 

Tak trochu jiné postýlky
Stejně jako existují kočárky pro dvojčata, existují i dvojpostýlky. Tato varianta sice vyžaduje prostornější místnost, ale rodiče ocení zejména fakt, že nemusí leckdy složitě odbíhat od jedné postýlky ke druhé. Najdou se i tací výrobci, kteří nezapomínají ani na handicapované děti, které, kvůli bezpečnosti, leckdy potřebují také speciálně upravenou postel. Výčet možností, které trh nabízí, je opravdu veliký. Vždy je ale nutné vědět, kam ,,sáhnout“. Byli jste spokojení s dětským pokojem pro miminka? Pak se jistě rádi vrátíte zpět na ,,místo činu“ a budete hledat inspiraci pro juniory. Nevejde se vám vybraný nábytek do pokoje? Pak je na místě úprava na míru, pro kvalitního prodejce či výrobce – žádný problém.

 

Zpět k tradicím
Nábytkářskému řemeslu se odjakživa dařilo v Podkrkonoší. Solidní poctivá práce tak obstála i po letech. Návrat k tradicím se proto může jenom vyplatit. Vezměte tedy za kliku tam, kde se řídí heslem ,,od dětské postýlky po interiér na klíč“. Více na:  http://www.interier.com/firma/B393931165360/qwitt-s-r-o-.html
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama