Úvod > bydlení > Luxusní bydlení na Královských Vinohradech

Luxusní bydlení na Královských Vinohradech

Rubrika: Na návštěvě    Vyšlo:
Autor:    Foto archiv autorky
Luxusní bydlení na Královských Vinohradech

Vinohrady nepochybně patří k vyhledávaným pražským adresám. Lokalita, kdysi známá jako Viničné Hory nebo Královské Vinohrady, nabízí zajímavé a vysoce atraktivní možnosti v oblasti bydlení. Dnes nahlédneme do areálu Korunní dvůr, který vyrostl na místě bývalého Měšťanského pivovaru…
 
Nešťastně šťastná historie
Historie Měšťanského pivovaru sahá do roku 1893, kdy byl založen skupinkou podnikavých občanů. V té době stál ,,daleko“ od Prahy a byl chloubou Královských Vinohrad. Od počátku vzniku ohromoval svojí rozlohou i znamenitou kvalitou piva, především černým ležákem, který byl doporučován i lékaři. Když se v roce 1922 staly Vinohrady součástí Prahy, pivovar byl přejmenován na  Akciový pivovar a sladovnu, Praha XII. V daném období se proslavil také filmovými ateliéry, které zde sídlily.
 
V roce 1946 byl areál znárodněn a následně se stal sladovnou společnosti Staropramen. Od roku 1988 se pod hlavičkou nového vlastníka využíval jako skladovací prostor.  Nečekaný zvrat nastal v roce 2000, kdy při rekonstrukci budova pivovaru zcela vyhořela.
 
„Všechny byty vyprodány!“
O několik let později vyrostl na místě pivovaru rezidenční a administrativní komplex Korunní dvůr. Jeho autorem je David Chisholm, který  projekt připravil se svou architektonickou kanceláří CMC architects. Korunní dvůr je unikátní projekt, spojující stávající objekty historické sladovny a komínů bývalého Měšťanského pivovaru s novou výstavbou.

 

Budovy mají jednoduchou architekturu. Každá jednotka disponuje velkými okny, umožňujícími přístup slunečního svitu do celého bytu a z vyšších pater pak i velkolepý výhled na Prahu. Není divu, že každý byt si již našel svého majitele. Za své útočiště si toto místo vybralo i mnoho známých osobností, jako například módní návrhářka Beáta Rajská, fotbalista Petr Berger, architekt Petr Slavíček nebo Miss České republiky 2004 Jana Doležalová.
 
Minimalismus za francouzským oknem
Třípokojový byt, který jsme navštívili nás oslovil svou funkčností a interiérovým vybavením v minimalistickém stylu.

 

Efektivita řešení spočívá v dispozicích, především logickém propojení kuchyně, jídelního koutu a obývací zóny. Součástí prostoru jsou francouzská okna s přístupem do zahrady. Díky nim je místnost dobře prosvětlena a zároveň opticky zvětšena. 
 
Praktická strohost
V kuchyni nás zaujala moderní kuchyňská linka s digestoří a vestavěnými spotřebiči v bílém provedení. Její neutrální atmosféra dovoluje vyniknout jídelnímu koutu a společenské zóně. Jídelní kout je zařízen jídelním stolem, čtyřmi židlemi a komodou, sloužící jako odkládací prostor. Sklo, čirý plast a chrom zvýrazňují prostornost místnosti a její nadčasový charakter. Zároveň jsou v souladu s průhlednými skleněnými dveřmi, vedoucími ze vstupní haly.

 

Společenská část, podobně jako ostatní místnosti, působí stroze. Perfektně však zapadá do čisté koncepce celého bytu. Kožená sedací souprava je doplněna multifunkčními taburety a praktickým nástěnným systémem z tmavého dřeva.

 

Příjemným zpestřením jsou barvy stěn v hnědém, bílém a krémovém odstínu včetně bytových doplňků.
 
Hravá elegance
K dalším částem interiéru patří pracovna, která se dá využít také jako pokoj pro hosty. Je vybavena jednoduchým nábytkem ze světlého dřeva, pracovním koutem a otevřeným policovým systémem. Barva dřeva je zvýrazněna oranžovou zdí, která  místnost zútulňuje a otepluje.  

 

Ložnice má velmi elegantní, intimní atmosféru. Intimitu dotváří barva bordó,  která je přítomna na jednotlivých kusech nábytku i doplňcích.

 

Koupelna je obložena nenápadným keramickým obkladem. Šedé a bílé kostičky působí neutrálně a prostor opticky zvětšují. Skutečný výraz však koupelně dodají  doplňky, které se dají libovolně měnit…
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama