Úvod > bydlení > Nábytek jako promyšlená skrýš aneb ohnivá romantika na zavolání

Nábytek jako promyšlená skrýš aneb ohnivá romantika na zavolání

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: archiv autorky, Schulte Design, BoConcept
Nábytek jako promyšlená skrýš aneb ohnivá romantika na zavolání

Oheň patří k základním elementům života. Jeho síla doposud fascinuje mnohé umělce a designéry. Svět designu, na rozdíl od tradičního umění, oheň krotí. Etabluje ho do lidských příbytků tak, aby vyhovoval vkusu i životnímu stylu těch, kterým bude sloužit. K posledním, „artistickým výstřelkům krotitelů ohnivých plamenů“ patří vyklápěcí přenosný krb, který nás posunul do dalších dimenzí…
 
Oheň jako živý obraz
Dnes si již většina domácností pořizuje krb z estetických důvodů. Oheň tak představuje živý, neustále měnící se obraz, který dokáže zajímavým způsobem zatraktivnit a zpříjemnit atmosféru interiéru i exteriéru.
 
Donedávna byl krb výsadou panství a větších objektů. Dnes se dá prakticky umístit všude. Stačí jenom sáhnout po správné nabídce, při které byste měli postupovat přesně tak, jako při výběru již zmiňovaného obrazu.

 

Jak radí specialisti, volba krbu by měla vycházet z charakteru, velikosti, možností a designového řešení prostoru, kde ho plánujete umístit. 

 

Takové krbové řešení je natolik univerzální a nadčasové, že se nemusíte řídit žádnými pravidly.


Tajemství „chytrého krbu“…
…spočívá v jeho dispozici a způsobu fungování. Při jeho projektování se designéři ze společnosti Schulte Design inspirovali tvarem, funkcemi  a velikostí standardního notebooku.

 

FIREBO-X  má, stejně jako přenosný počítač, kompaktní design, který je podpořen vyklápěcí funkcí. Díky těmto vlastnostem se dá lehce přenášet na libovolná místa.

 

Výklopné topeniště je vyrobeno z nerezové oceli. Zadní část krbu tvoří reflexní panel, znásobující velikost plamenů. Součástí FIREBO-Xu je dřevěný stolek se dvěma 70cm širokými zásuvkami, sloužícími jako odkládací prostor.

 

Kromě promyšleného, šikovného designu je tento přenosný krb šetrný k životnímu prostředí.Oheň se vyrábí za pomoci bio-ethanolu.

 

Hrátky s plameny se vyplatily
Ze stejné dílny pochází i netradiční krbový nábytek, který je předchůdcem FIREBO-Xu.

 

Nábytek je vyroben ze dřeva a disponuje roztahovacím mechanismem, který může fungovat také jako ohniště.
 
Nábytek jako skrýše
Skrytou funkcí v jednotlivých kusech zařízení se inspirovalo již mnoho návrhářů.
 
Nás zaujalo interiérové řešení pro omezené prostory od dánské společnosti BoConcept a  fantastická stavebnicová kuchyň od tureckého návrháře Fevzi Karmana.

 

Designéři BoConceptu svá řešení maximálně přizpůsobují městskému stylu života. Pro garsoniéry a malé byty vyvinuli nábytek s úložnými prostory.

 

Postel, obývací stěna nebo sedačka, díky zakomponovaným skladovacím prostorům poskytují více místa a zvyšují funkčnost domácnosti. Nábytek má moderní design a je vyroben z kvalitních materiálů.

 

Krásné a inteligentní řešení kuchyně od Fevzi Karamana spočívá v „skromném“ modulu. Ten v sobě obsahuje všechny základní funkce, které k tomuto prostoru přináleží.

 

V základním pohledu návrh představuje efektní barové sezení.

 

Když se však rozloží, modul se rázem promění na malou kuchyň s vařící zónou, umyvadlem, chladícím a odkládacím prostorem.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama