Úvod > bydlení > Moderní WC si žádá bidet

Moderní WC si žádá bidet

Rubrika: Koupelna    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto: ARTTEC
Moderní WC si žádá bidet

Říká se, že podle toalety se pozná kultura národa. Prvotní myšlenka tohoto úsloví sice vzešla z čistoty místnosti, kde každý je rád sám, ale s postupem doby se k ní přidala i očista těla. Odsud je pak už jen malý krůček k vybavení zvanému bidet…
 
Stále více přicházíme na to, že správnou hygienou, která jde ruku v ruce s péčí o vlastní zdraví, předcházíme řadě nemocí. Jednou z cest prevence před zhoubným onemocněním konečníku a tlustého střeva, výskytu nepříjemných hemeroidů či různých zánětů je používání bidetu. Vzhledem ke značnému množství záhybů análního otvoru je totiž prakticky nemožné provést stoprocentní vyčištění po vyprázdnění pouze toaletním papírem, čímž vzniká prostředí pro vznik zmíněných problémů. Takto dokonalé řešení nabídne pouze bidet.

 

Řešení pro malé prostory
Až do nedávna nebylo u nás používání bidetu příliš časté. Jelikož bidetová mísa ,,spotřebuje“ přibližně 1,5 m, důvod je jasný: nedostatek prostoru v koupelnách a WC běžných velikostí. Výrobci ovšem nelenili a vyšli vstříc majitelům těchto malých prostor prostřednictvím elektronického bidetového sedátka.

 

Dokonalá hygiena
Běžný bidet vám umožní pouhé omytí jednotlivých partií těla teplou vodou. Elektronický bidet ale dokáže mnohem víc. Vedle nastavení teploty sedátka, což oceníte zejména v zimních měsících, lze pohodlně nastavit i teplotu a proud vody. Jakmile proběhne proces očisty, nastává fáze sušení. Obzvlášť na toaletě bez oken oceníte další z funkcí – deodorizaci (odsávání pachů), která se spustí při usednutí a vypne za minutu po odchodu. K zajištění hygieny mísy slouží samočisticí sprcha, která po dosedu zvlhčí v krátkém časovém intervalu povrch mísy, čímž dojde ke snížení přilnavosti nečistot. Po použití mísu opět automaticky opláchne. 
Všechny funkce se ovládají výhradně s pomocí tlačítek, což zvyšuje hygienický komfort. Možnost jejich individuálního nastavení je rovněž příznivá uživatelsky, a to především v rodinách, kde WC používá více lidí různých tělesných rozměrů.

 

Pohodlí pro ženy
Samostatnou kapitolu pak představuje použití bidetu při intimní hygieně žen, obzvlášť v období menstruace, v těhotenství nebo šestinedělí. Jak již bylo řečeno, nejenom že dokonale a šetrně umyje vše, co očistu vyžaduje, ale proud vody zároveň působí i jako masáž pánevního dna, které se vnějším tlakem reflexivně stahuje a tím se posilují jeho svaly. To působí jako účinná prevence pozdějšího poklesu pánevního dna, které způsobují ženám řadu nepříjemných každodenních obtíží.

 

Řešení imobility
Stáří či problémy pohybového aparátu s sebou přinášejí řadu problémů, kdy se člověk neobejde bez asistenční pomoci další osoby, obzvlášť právě ve chvílích potřeby použití WC. Právě těmto lidem navrací bidetové sedátko díky jednoduchému intuitivnímu ovládání osobní důstojnost, jelikož se v takové intimní chvilce dokáží o sebe postarat sami.
 
Jednoduchá montáž
Sedátko se montuje rovnou na stávající toaletní mísu bez potřeby jakýchkoli dalších úprav. Ve finále stačí jediné, zapnout přívodní kabel do elektrické zásuvky a můžete vesele splachovat, sušit, vonět, čistit…
 
Rada na závěr
Při nákupu tohoto zařízení se obraťte na profesionály, kteří vám vyberou správnou velikost s ohledem na stávající WC mísu. A protože bidetové sedátko se řadí spíše do kategorie finančně náročnějších řešení, hledejte takového dodavatele, který vám umožní dokonalý poměr kvality i ceny, s ohledem na zachování komfortních funkcí. Více na www.arttec.cz.

 
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama