Úvod > bydlení > Originální koupelna

Originální koupelna

Rubrika: Koupelna    Vyšlo:
Autor:    Foto a návrhy: Architrade, AET, Caesar
Originální koupelna

Přemýšlíte o rekonstrukci koupelny? Hledáte inspiraci a stále nemůžete přijít na to pravé pro vás? Prohlédněte si následující návrhy a nechte se inspirovat, jakými způsoby a styly můžete koupelnu vybavit.

 

Výhodou prostoru, do kterého jsme koupelnu navrhovali, byl dostatek místa a denního světla. V koupelně jsou totiž neobvykle dvě okna s výhledem do zahrady. Úkol zněl ,,vymazlit“ koupelnu do moderního stylu, funkčně a velmi efektně. Do této místnosti jsme měli zakomponovat velkou vanu s moderním vzhledem, dvě umyvadla se zrcadlem a policemi, skříňky na uložení hygienických potřeb a také toaletu. Ta nebývá vždy součástí koupelny. Pokud to jde, je lepší, když je od umývací části oddělena. V našem případě chtěli klienti velký otevřený prostor, proto jsme WC od zbývající části koupelny neoddělovali. V bytě se nachází ještě druhá samostatná toaleta, takže nebyl důvod, proč příčku stavět.  

 

Toaletu jsem umístili hned za dveře, protože to bude s umyvadlem nejpoužívanější část koupelny. Naproti ní je vysoká skříňka s posuvnými dveřmi, kam se vejdou také ručníky a další drobnosti, které se v koupelně nashromáždí. Rohová vana je umístěna v zadní části u okna a okolo ní zbývá dostatek volného prostoru. Dominantu tvoří dvě umyvadla posazená desce a nad nimi velké zrcadlo se skleněnými poličkami. Pod desku můžeme ještě použít zásuvkový kontejner na drobné kosmetické potřeby. Protože je na kolečkách, bude se podlaha dobře udržovat. V rohu naproti vaně stojí koš na prádlo. Místo něj můžeme postavit červenou vázu s dekoracemi z větviček a pod.

 

V koupelně barevně dominuje doplňková červená barva, která se originálně objevuje na obou keramických umyvadlech. Tato barva by se měla objevit ještě na dalších doplňcích jako je koš na prádlo nebo váza, nádoba na mýdlo, ručníky a další. Druhý výrazný prvek, který nám oživuje místnost, je zebráno. Tento dekor je použit na desce pod umyvadly, skříni s posuvnými dveřmi a desce pod zrcadlem. 

 

Obklady jsou v neutrálním teplém tónu pouze do výšky parapetu oken. Za toaletou a kolem vany je použit obklad se stejným dekorem, ale výraznějším geometrickým vzorem. Výmalba je v horní části bílá. Na podlaze je dlažba ze stejné série přírodních tónů, ale v tmavší hlinité barvě. Tyto přírodní tóny nechají krásně vyniknout červeným doplňkům a zajistí, že koupelna se rychle neokouká.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama