Úvod > bydlení > Hravá umyvadla

Hravá umyvadla

Rubrika: Koupelna    Vyšlo:
Autor:    Foto: Sapeka, Tenda Dorica, Sapho, Simas, Aet, Besteco, La Lagartija
Hravá umyvadla

Bílá je univerzální barva, hodí se ke všemu a jejím výběrem jistě nic nezkazíte. Ale je také studená a někdy působí příliš sterilně a hygienicky. Je to nejčastější barva, která se používá na sanitární keramiku. Bílá umyvadla proto patří k nejpoužívanějším a na trhu je můžeme najít v nesčetných tvarech a rozměrech. Pokud zvolíme bílé umyvadlo, můžeme si dovolit použít výrazné a barevné obklady a doplňky.
 
A co zkusit něco jiného? Barevná umyvadla nebo umyvadla z méně tradičních materiálů vnesou do koupelny vtipný a originální prvek. Vaše koupelna tak získá zcela jiný vzhled a styl, bude působit netradičně a zajímavě. Nemusíte mít výrazné obklady nebo drahou mozaiku. Do tak malého prostoru, jakým koupelny často bývají, stačí jeden výrazný prvek, např. právě v podobě umyvadla a prostor se celý doslova rozzáří. Místnost není třeba obložit až do stropu, dokonce některé neexponované zdi nemusíte obkládat vůbec. Stačí je natřít kvalitním omyvatelným nátěrem. Nechte tedy umyvadlo, aby vyniklo a použijte jemné neutrální odstíny obkladů a dlažby. 

 

Červené umyvadlo bude šik a sexy. Do moderních koupelen s přírodními béžovými odstíny jak dělané. Ale pokud k němu použijete bílou nebo černou, bude působit velmi ostře. Rovněž je nevhodné k pastelovým barvám.

 

Černá je elegantní a klasická. K ní si můžete dovolit jak bílou, tak i další barvy. Nepřežeňte to však s nimi, aby umyvadlo zůstalo středem pozornosti.

 

Skleněné zelené umyvadlo rozehraje hru barev v bílé studené koupelně. Stačí ještě pár barevných doplňků a koupelna získá zcela jiný a hlavně příjemný ráz.

 

A nebo umyvadlo s obrázky? Je to veselá a vtipná záležitost. Pokud máte malé ratolesti, jistě tuto variantu uvítají. K této volbě se vyvarujte vzorovaných obkladů.

 

Ručně malované umyvadlo z Mexika změní obyčejnou koupelnu v jiný svět. Výhodou je, že se k umyvadlům dodávají i malované obklady, takže si jde s barvami trochu pohrát a vytvořit velmi efektní interiér. Stačí barevná bordura a interiér bude krásně sladěný. Pozor, hodí se jen do vybraných bytů nebo domů, aby ladila s celkovým konceptem.

 

Čiré skleněné umyvadlo zapadne do moderně laděné koupelny. K tomuto kousku můžete použít i barevné obklady, ale nepřehánějte to se vzorem. I zde platí, že méně znamená více.

 

Umyvadlo z přírodního kamene travertinu, bude nejlépe vypadat v klasických interiérech nebo v moderních, kde se klade důraz na materiál. K němu si můžete dovolit i neobvyklý typ baterie a opět potlačit barvu obkladů.

 

Dřevěné umyvadlo ve tvaru džberu je opravdová chuťovka. Hodí se do stylových koupelen, kde bude například i dřevěná vana tohoto typu. Pokud hledáte něco klasického a kvalitního na chalupu, je to jasná volba.

 

Dřevěné umyvadlo klasického tvaru bude vynikat v každé koupelně, která je laděna do přírodních tónů a materiálů. Dovolit si jej můžete také k výraznějším jednobarevným obkladům.

 

Nerezové umyvadlo do moderních až hi-tech koupelen je další možnost, jak změnit design a styl koupelny. Nevýhodou je údržba, ale pro milovníky tohoto materiálu dobrá alternativa.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Dřevěná okna a vchodové dveře KOLOVRAT Ostrava
Dřevěná okna, eurookna a vchodové dveře v regionech Ostrava a Opava

Dřevohliníková okna Pražák
Kvalitní dřevohliníková okna šetří energii, jsou elegantní, vysoce odolná a téměř bezúdržbová. Ideální volba pro nízkoenergetické a pasivní domyreklama