Úvod > bydlení > Dopřejte vašemu bydlení více lehkosti

Dopřejte vašemu bydlení více lehkosti

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: Formway, archiv autorky
Dopřejte vašemu bydlení více lehkosti

Moderní eklektický styl navádí k intuitivnímu řešení interiéru. Následování vlastních pocitů je dobrá cesta. Abyste však danému místu skutečně odlehčili, musíte uvažovat kompaktně, v návaznosti na celý prostor…
 
Komfort a pohodlí na prvním místě
Při sestavování plánu rekonstrukce v první řadě myslete na propojení pohodlí s funkčností. Moderní architektura se zaměřuje na hledání jemné rovnováhy mezi útulností a smyslnou elegancí zároveň. Dnes již přestávají být v módě interiéry „udělané pro oko“, které jsou zaměřené pouze na design. Osvědčenou mantrou dnešní doby je funkčnost a praktičnost.

 

Mixujte styly a odstíny
Ekonomická krize pochopitelně ovlivňuje i spotřebitelské zvyklosti. Lidé nakupují méně, což se odráží také na charakteru bydlení. Když nemáte dostatek financí na výměnu interiérového zařízení, nezoufejte. Ponechte si funkční solitéry a zkombinujte je s pár zajímavými novými prvky, které jsou pro vás finančně dostupné. Tímto způsobem prostor odlehčíte a zároveň oživíte.

 

Pryč s nepořádkem!
Jednoduchost, elegance a volný prostor. Toto jsou základní charakteristiky ideálního bydlení, preferované spotřebiteli i designéry. Uvedené vlastnosti kladou důraz na sofistikovanější a ergonomický vzhled interiéru. Toho docílíte tak, že v místnosti zachováte pouze to, co skutečně potřebujete a každý kus nábytku nebo dekorace rozmístíte tak, aby žádným způsobem nenarušovaly chod domácnosti.       

 

Minimalismus s kontrastními vzory
Minimalismus nepochybně patří k nejoblíbenějším architektonickým stylům současné doby. Tato filozofie zařízení šetří prostor a  působí nadčasově. V kombinaci s kontrastní barvou a odvážným vzorem se vám podaří prostor ještě více zvýraznit. 

 

Mezi populární minimalistické styly patří styl švédský. Jeho filozofie vychází z typicky skandinávského počasí, pro které jsou charakteristické dlouhé zimy, předčasně setmění a nedostatek přirozeného světla. Tyto atributy posloužily švédským designérům pro vytvoření vnitřní konstrukce prostoru, kontrastující s uvedenými meteorologickými ukazateli.
 
Cílem bylo vytvořit lehký, světlý a vzdušný interiér v minimalistickém stylu. Základním konstrukčním prvkem jsou „Pale walls“ – stěny ve světlých odstínech, zejména v bílé barvě, které odrážejí světlo. V tomto duchu je vybrané také podlahové řešení, nábytek a doplňky. Doplňky jsou využívány v umírněném množství a mají jednoduchý design, co zvýrazňuje čerstvý a čistý vzhled interiéru.     

 

Myslete zeleně!
Je jenom otázkou času, kdy se ekologický způsob bydlení plně integruje do designu a moderní architektury. Čím rychleji přejdete na „zelený způsob života“ , tím více budete využívat jeho výhod v delším časovém horizontu. Přechod na eko-energie, separovaný odpad nebo „eco-friendly“ produkty nejsou jenom módním trendem, ale životní filozofií, na kterou můžete být pyšní.
 
Co se týče ekologicky šetrného nábytku, skvělou alternativou je řada interiérového zařízení s označením PLI, které využívá eko-šetrné překližkové dřevo v kombinaci s kartáčovanou ušlechtilou ocelí. 

 

6 barevných inspirací pro letošní sezónu
Černá, bílá a šedá patří k barevným evergreenům, které budou vždy oblíbené a moderní. Tyto barevnosti mají univerzální charakter a nabízejí vysokou variabilitu v kombinaci s interiérovými doplňky.

 

Mezi další barvy letošní sezóny patří pulzující pomerančová, svěží modrá a vzrušující žlutá, které dobře vyniknou v kombinaci s šedou nebo bílou.  

 

Jak je vidět, základem odlehčení je funkčnost, zvýrazněná elegantním a ergonomickým vzhledem, které jsou zároveň odpovědí na globální recesi…
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama