Úvod > bydlení > Svěží paneláková kuchyně

Svěží paneláková kuchyně

Rubrika: V kuchyni…    Vyšlo:
Autor:    Foto/vizuály: Architrade, Postershop, Baumatic, Egger
Svěží paneláková kuchyně

Také máte starší panelákovou kuchyň a nevíte co s ní? Prostor je příliš malý, úzký a vaření neprobíhá dle vašich představ? Máme tu pro vás ergonomický návrh panelákové kuchyně ve svěžích, živých barvách, které změní tuto „ponurou“ místnost k nepoznání.
 
Hlavním nedostatkem starších panelákových kuchyní je rozčlenění prostoru a minimum pracovní plochy u kuchyňské linky. I dostatečně velký panelákový byt měl minimální kuchyňku, kam se každý snažil umístit také jídelní stůl. Takže se vařilo a jedlo na 10 m2 a velký obývací pokoj sloužil pro občasnou návštěvu. 

 

V tomto návrhu jsme vše postavili tak, aby prostor sloužil jeho obyvatelům a aby se pohodlně  vařilo i stolovalo každý den. 
 
Jídelní stůl jsme přesunuli do obývacího pokoje, kam se bez kompromisů krásně vešel. Dveře mezi kuchyní a obývacím pokojem jsme zvětšili a místo klasických použili posuvné s čirým sklem. Tím se prostor pěkně otevřel a vzájemně propojil.
 
V kuchyni nám tím pádem zůstal dostatek místa pro optimálně velkou kuchyňskou linku i s mini barem. Ten bude sloužit spíše na odložení pití a krátké posezení při vaření.
 
Kuchyňská linka je koncipována tak, aby v ní byl dostatek úložného prostoru a aby se dalo uložit vše, co k vaření potřebujeme.

 

První zleva je volně stojící lednice, pak pokračuje potravinová skříň s drátěným výsuvným programem pro přehledné uspořádání věcí. V další vysoké skříni je ve výšce pečící trouba a nad ní mikrovlnka. Dále již následují nízké kuchyňské skříňky s praktickými plnovýsuvy. Z pohledu pracovní desky máme jako první odkládací část od dřezu a pak dřez. Pod ním nesmí chybět odpadkový koš na tříděný odpad. Mezi dřezem a varnou desku je hlavní pracovní část. Vpravo od varné desky je ještě malá odkládací plocha a poté malý bar se dvěma židličkami.

 

Naproti kuchyňské lince je umístěna úzká otevřená skříňka, která bude sloužit na odložení hotových jídel nebo špinavého nádobí. Její úložná část se dá využít na nákupní tašky, různé drobnosti nebo držák na láhve s vínem. 

 

Barvy a materiály jsou koncipovány tak, aby kuchyně – původně modrá – změnila ráz celého bytu a působila vesele, svěže a optimisticky. Spodní skříňky jsou v sytě žluté, horní v bílé barvě. Výklopná horní dvířka mají kovový rámeček se sklem. Obklad za linkou je navržen v barvě bílé kávy až krémové. Ten pokračuje po celé stěně až za bar, aby plocha působila kompaktně.
 
Pracovní deska a bar jsou z laminátu v dekoru dřeva – špalíčku, což je nejvýraznější prvek celého prostoru. Výmalba v místnosti je bílá včetně stropu, výklenek u dveří je v syté žluté, aby korespondoval se spodními dvířky. Za skříňkou jsou navrženy samolepící dekorace slunečnic, čímž se interiér rozzáří.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama