Úvod > bydlení > Zdravotní matrace – umíte si vybrat tu správnou?

Zdravotní matrace – umíte si vybrat tu správnou?

Rubrika: Ložnice    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto: Gumotex
Zdravotní matrace – umíte si vybrat tu správnou?

Ke kvalitnímu spánku je důležitá vhodná matrace, o tom asi netřeba pochybovat. Často pátráme hlavně po té s označením zdravotní, ale leckdy ani netušíme, jak by vlastně taková matrace měla vypadat a co všechno by měla umět.
 
Nejprve je třeba si říci, že pokud se rozhodnete zakoupit zdravotní matraci, měli byste tak učinit v prodejně, kde vám školení prodejci poradí a doporučí nejvhodnější typ. To znamená takový, který doslova sedne ,,na míru“ vašim individuálním fyziologickým potřebám i s ohledem na případná zdravotní omezení. Zdravotní matrace vás sama o sobě nevyléčí, ale výrazným způsobem zkvalitní váš spánek a tedy následně přispěje i k lepší regeneraci organismu.

 

Nezapomeňte na certifikát
Ve chvíli, kdy se setkáte s matrací označenou jako zdravotní, vyžadujte od prodejce certifikát nebo atest, který dokladuje, že užití výrazu „zdravotní“ je skutečně oprávněné a není pouze jednou z mnoha forem klamání spotřebitele. K této podobě klamavé reklamy se totiž uchyluje celá řada výrobců, jenž svá tvrzení nemají podložena v souladu s platnými předpisy a zákony.
 
Pozor na klamavou reklamu
Některá tvrzení, jimiž nás výrobci zásobují, vypadají na první pohled důvěryhodně. Kdybychom se ale nad nimi pořádně zamysleli, zjistíme, že se jedná o klamavou reklamu. Tento nešvar hlídá Úřad pro hospodářskou soutěž a jako klamavá označuje například tato tvrzení:
• nábytek vydrží celý život
• matrace má tak dokonalý potah, že se nezničí, neušpiní a nemusí se prát
• životnost matrace je neomezená

 

Jak tedy poznáte pravou zdravotní matraci
• Matrace je certifikována – má tzv. klinické hodnocení.
• Matrace je určena pro konkrétní zmírnění zdravotních obtíží (například antialergická, antidekubitní pasivní a aktivní antidekubitní matrace nebo matrace vhodná pro osoby dlouhodobě upoutané na lůžko).
• Matrace splňuje požadavky na bezpečný výrobek.
• Matrace má řádný návod na užívání a svou údržbu. Veškerá doporučení jsou navíc uvedena v češtině.
• Výrobce/prodejce je na vyžádání schopen předložit atesty, certifikáty a klinické hodnocení.

 

Zdravotní = snížená daň
Je dobré si uvědomit, že v souladu se státem předepsanými požadavky mají výrobci opravdových zdravotních matrací právo nabízet je s daňovým zvýhodněním a tyto jako ,,zdravotní“ také označovat. Jako první této možnosti využila společnost Gumotex a snížila sazby DPH z 19 % na 9 % u všech svých zdravotních matrací. Než se tak ale stalo, vybrané matrace musely projít náročným klinickým testováním ve Fakultní nemoci Brno, která je označila jako zdravotnický prostředek vhodný i pro použití při poskytování zdravotní péče v České republice. Jednalo se o jeden z nejdůležitějších, zdaleka ne však jediný krok na cestě ke snížené sazbě DPH 9 % pro zdravotní matrace Gumotex. Výsledkem jsou však skutečné zdravotní matrace, jejichž kvalita je dána tvarovou stálostí, pružností a vzdušností. Matrace zaručují správnou oporu páteře a zároveň odlehčí tlak v místě dotyku. Díky svým ortopedickým vlastnostem jsou vhodné také pro lidi, kteří jsou dlouhodobě upoutáni na lůžko. Důležitým prvkem zdravotních matrací Gumotex je rovněž potah, který je řešen tak, aby zároveň vyhovoval i hygienickým normám ve zdravotnických zařízeních.
 
Více na www.matrace-by-gumotex.cz

 


 Kde spí Matracáček, tam najdete vysoce kvalitní matrace
 
Zaujaly vás vyobrazené matracové postavičky? Říká se jim Matracáčci a patří do rodiny Matrace by Gumotex. Svými pozicemi i různými podobami, v nichž lidé obvykle spávají, vlastně představují naše druhé já. Různost jejich spacích pozic zároveň symbolizuje běh lidského života – od „singla“ spícího samostatně přechází ve vášnivé objetí novomanželů, v láskyplné manželské soužití, občasnou rutinu náročných dní a vrcholí souzněním milujících rodičů s dítětem. Jak procházíme etapami života, nastává i potřeba občas vyměnit svoji matraci a vybrat si novou, která bude vyhovovat našim měnícím se potřebám.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama