Úvod > bydlení > Malá barevná koupelna

Malá barevná koupelna

Rubrika: Koupelna    Vyšlo:
Autor:    Foto/Vizualizace: Sapho, Rako, Architrade
Malá barevná koupelna

Tentokrát se podíváme na řešení malé koupelny, kde jsou použity výrazné obklady i dlažba. V zadání od klienta byly tyto požadavky: dvě umyvadla, sprchový kout, místo na pračku, dostatek úložného prostoru a teplé výrazné barvy.

 

Při navrhování prostoru jsme postupovali následovně:
Nejdříve jsme vybrali místo pro sprchový kout. Ten jsme dali do pravého rohu, protože v pravo je více prostoru od dveří. Vedle sprchového koutu jsme získali prostor na vestavěnou skříň, kde budou uloženy úklidové prostředky, vysavač, mop a další nezbytnosti. Umyvadla jsou tím pádem u levé stěny. Použili jsme zápustná umyvadla do desky a pod ně skříňku, kde bude další úložný prostor. Na stěně nad umyvadly nesmí chybět zrcadlo, je v rámu a ve stejném dekoru jako nábytek.
 
Vedle něj jsme navrhli poličky na drobnosti a kosmetiku, které je v koupelně stále dost. Pračka je umístěna v levém rohu. Je co nejdále od dveří, protože se k ní oproti umyvadlům bude chodit méně často.  Praktický věšák na osušky a župany je vpravo od dveří a opět ladí s materiálem nábytku.

 

Sprchový kout je vyzděný, takže není použita vanička. Na podlaze sprchového koutu je tedy dlažba a pro odtékání vody bude sloužit odtokový kanálek, nejlépe v nerezovém provedení. Sprchový kout jsme uzavřeli třídílnými posuvnými dveřmi ze skla v kovovém rámu.


 

 

Na podlahu v koupelně jsme vybrali dlažbu v cihlovém odstínu, obklady na stěnách jsou jemně oranžové. Ve sprchovém koutě je použitý obklad krémové barvy, aby se malý prostor trochu prosvětlil. Tuto plochu „rozbíjí“ barevný pruh, který tvoří dvě bordury v cihlové barvě, mezi nimiž je jedna řada oranžového obkladu. Nábytek je navržen v dekoru tmavého dřeva – ořechu. Výmalba nad obkladem a strop jsou v jemné krémové barvě. 

 

Úchytky na nábytku by měly ladit s materiálem, ze kterého budou vodovodní baterie a posuvné dveře. Doplňky i ručníky doporučujeme volit do krémových odstínů, aby tento barevný prostor zklidnily.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama