Úvod > bydlení > Kamnářské lahůdky

Kamnářské lahůdky

Rubrika: Šetřit se nevyplácí    Vyšlo:
Publikováno v titulu Chatař a chalupář | Ročník 2005 Číslo 2
Autor:    
Kamnářské lahůdky

Úvodem krátce zrekapitulujme, že jde o lokální tepelný spotřebič na tuhá paliva, tedy i dřevo. Sporáky jsou určeny pro vaření, pečení, ale i vytápění v rekreačních chatách, chalupách a menších domácnostech. Tam lze plně využít jejich předností, mezi něž patří snadná obsluha a údržba, rychlé uvedení do provozu, spolehlivost a velice ekonomický provoz.

Topný prostor sporáků je vyplněn šamotovými tvarovkami a utěsněn výmazem. Horní plochu tvoří varné pláty lemované u klasických kamen smaltovaným rámem, u exkluzivních typů širokým nerezovým lemem. Vnitřní prostor je rozdělen na část spalovací a část pečicí, v níž je umístěna trouba. Před kouřovodem je zatápěcí klapka, která umožňuje buď přímé vedení spalin do komína při zatápění a vaření, nebo pod troubu.

U sporáků SVT-WAMSLER (prodává pražské železářství J. Rousek) však je vnitřní prostor uzpůsoben stejně jako u krbových kamen ke dvojímu, tedy podstatně úspornějšímu spalování. Dalšími sporáky této firmy lze dokonce za pomoci přídavného zařízení vytápět i vedlejší prostor. Do kategorie lahůdek patří i celolitinové sporáky firmy Nordica.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama